13:34, 2 вересня 2018 р.
Назвали основні причини смерті жінок у віці 30-50 років
Однією з основних проблем глобальної громадської охорони здоров’я залишається ВІЛ: за останні три десятиліття він забрав понад 25 мільйонів людських життів. Найбільш ураженим регіоном є Африка на південь від Сахари – тут майже кожна двадцята доросла людина має ВІЛ. У цьому регіоні живе 69% всіх людей з ВІЛ-інфекцією.
В Європі одне з перших місць за показниками захворюваності на ВІЛ займає Україна, маючи приблизно 230 тис. інфікованих у країні з населенням близько 45 мільйонів чоловік. Але головними жертвами ВІЛ у всьому світі стали жінки у віці від 30 до 49 років, - пише "etcetera".
ОФІЦІЙНІ ДАНІ
Згідно з даними, оприлюдненими ООН, головною причиною смертей жінок віком 30-49 років у світі є:
- на першому - ВІЛ-інфекція;
- на другому місці за кількістю смертей – ішемічна хвороба серця;
- на третьому – проблеми з вагітністю і пологами;
- на четвертому місці – смерть від інсульту;
- на п’ятому – рак грудей;
- а на шостому – туберкульоз.
Всього в світі, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів чоловік, серед яких 19,5 мільйона отримують антиретровірусне лікування.
В Україні кількість офіційно зареєстрованих у період з 1987 року по квітень 2017 року смертей, пов’язаних зі СНІДом, склала 42732 людини.
МОЛОДЬ У НЕБЕЗПЕЦІ
За даними на 1 грудня 2017 року, в закладах охорони здоров’я під наглядом перебували 139 тисяч ВІЛ-інфікованих громадян України, з них – понад 42 тисячі хворих з діагнозом СНІД. Більшість випадків інфікування ВІЛ в Україні сьогодні реєструються у молодих людей від 15 до 30 років. А найвищий рівень поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано в Києві, Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Київській, Чернігівській областях.
ВИНЕН ДОНБАС?
Міжнародна команда вчених, очолювана фахівцями Оксфордського університету і громадської організації Public Health England, проаналізувала процеси міграції вірусів в Україні в 2012-2015 роках. Автори дослідження стверджують, що збройний конфлікт на Донбасі сприяв поширенню в Україні вірусу імунодефіциту людини.
Дослідники зазначають, що ВІЛ-інфекція в Україні стала «тихою епідемією», оскільки половина ВІЛ-інфікованих людей не знає про наявність проблеми, а близько 40% людей з тільки-но підтвердженим діагнозом перебувають вже на пізніх стадіях захворювання.
Вчені виявили прямий зв’язок між переміщенням через бойові дії на Донбасі приблизно 1,7 млн осіб і поширенням ВІЛ-інфекції в Україні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
live comments feed...