• Головна
  • В Україні стартує програма знесення хрущовок
11:04, 12 листопада 2018 р.

В Україні стартує програма знесення хрущовок

В Україні стартує програма знесення хрущовок

Не Київ, а Чернігів стане першим українським містом, яке запустило програму переселення зі застарілого житла. У жовтні влада Чернігова затвердила відповідну програму на 2019–2023 роки.

Як повідомляє “Телеграф”, влада вже домовилися з двома найбільшими місцевими забудовниками – “Основа-Буд 7” і “Укрсівербуд”. Уже йдуть переговори з мешканцями про знесення першого старого будинку в історичній частині міста.

ЯК ДІЯТИМЕ ПРОГРАМА

Програма розрахована на житлові будинки і на проблемні гуртожитки, багато з яких у Чернігові перероблені у квартири. У мерії повідомляють, що у 2019 році влада планує побудувати 2 нових будинки, а кожного наступного року зводитиме по 5 будівель. Звичайно, це цілком не вирішить проблему житла в місті, але дозволить скоротити кількість аварійних будівель.

З міського бюджету Чернігова буде фінансуватися від 25 до 40% будівництва кожного нового житла. Все залежатиме від кожного конкретно взятого об’єкта. За основу розрахунків взято встановлену ​​Мінрегіоном вартість будівництва житла (11 149 грн/кв.м для Чернігова).

При цьому міська влада допоможе будівельникам вирішити проблему з обіговими коштами. Також будівельна компанія отримає на пільгових умовах земельну ділянку під новий будинок і велику частину квартир. Будівельники будуть віддавати міській владі (для передачі мешканцям) від 30 до 40% квартир, а решту 60–70% зможуть продати на комерційній основі і заробити.

ЩО ОТРИМАЮТЬ ЛЮДИ

Відповідно до закону про реконструкцію застарілого житлового фонду, у новому житлі має бути стільки ж кімнат, як і в старому; загальний метраж нової квартири має бути на 50% більший попереднього житла; людям має надаватися тимчасове житло на час зведення новобудови.

Жителям Чернігова, які переселяються з хрущовок, пообіцяли надати як тимчасове житло рівноцінні квартири. Якщо сім’я жила в старій трикімнатній квартирі, то й тимчасову квартиру має отримати таких же габаритів.

Усе це повинні будуть надати будівельні компанії. Нове житло має бути під ключ – за принципом “заходь і живи”. Тому їм доведеться подбати про обздоблення та узгодити все з людьми – переговори також проводитимуть забудовники.

У ході цих переговорів буде дотримано головний принцип – на переїзд і знесення старого будинку мають погодитися всі 100% мешканців. Достатньо одного незгодного, і будинок не братиме участі в міській програмі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житло #знесення #хрущовки #заміна #програма
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...