ІНФОГРАФІКА
11:53, 26 листопада 2018 р.
Воєнний стан в Україні: що потрібно знати
ІНФОГРАФІКА
Президент України Петро Порошенко підтримав пропозицію Військового комітету про введення воєнного стану через напади на українські кораблі біля Керченської протоки.
Тепер це рішення має підтримати Верховна Рада на позачерговому засіданні 26 листопада, - пише "УНІАН".
Особливості життя під час воєнного стану доступно пояснює інфографіка від Ukrainian Media Service.
Основні пункти правового режиму воєнного стану
Воєнний стан - це особливий правовий режим, який передбачає надання спеціальних повноважень державним органам влади, необхідних для відвернення загрози. Тимчасове обмеження прав і свобод громадян, а також тимчасове обмеження законних інтересів юридичних осіб.
Під час введення воєнного стану можуть запроваджуватися такі заходи:
- Використовувати потужності та трудові ресурси підприємств, установ і організацій усіх форм власності для потреб оборони, змінювати режим їхньої роботи, проводити інші зміни виробничої діяльності, а також умов праці відповідно до законодавства про працю.
- Запроваджувати комендантську годину.
- Установлювати особливий режим в'їзду і виїзду, обмежувати свободу пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, а також рух транспортних засобів.
- Перевіряти документи у громадян, а в разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла громадян, за винятком обмежень, встановлених Конституцією України.
- Забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів.
- Може обмежуватися право на вільне пересування.
- Також обмежується право власності через примусове відчуження майна у фізичних та юридичних осіб на потреби оборони. Слід сказати, що законом передбачена компенсація за таке вилучення, а також повернення майна у разі його збереження при використанні в період військового часу.
- Можуть обмежувати і трудові права, через введення трудової повинності. Але, разом з тим, законом передбачається соціальний захист, право на відпочинок і мінімальна заробітна плата.
- Не можуть обмежуватися в період воєнного стану такі фундаментальні права людини, як право на життя, на повагу гідності, на свободу та особисту недоторканність, право на рівність перед законом, право на житло.
Чиї повноваження не можна припиняти під час воєнного стану:
В умовах військового часу забороняється проведення виборів, референдумів, страйків та внесення змін до Конституції. Невиконання вимог правового режиму воєнного стану тягне за собою відповідальність.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:27
Вчора
20:45
30 вересня
08:53
30 вересня
23:12
27 вересня
live comments feed...