• Головна
  • Після перевірки лісівники з екологами засумнівалися, чи зубрам підходить Волинь
18:04, 17 січня 2013 р.

Після перевірки лісівники з екологами засумнівалися, чи зубрам підходить Волинь

Після двох днів обліку кількості зубрів на території Звірівського господарства у Волинській області нарахували лише 14 цих тварин

Про це 17 січня під час прес-конференції повідомив в.о. начальника управління охорони навколишнього природнього середовища у Волинській областіОлександр Романюк. 
Раніше у Волинському управлінні лісового та мисливського господарства стверджували, що зубрів у звірівських лісах – більше двадцяти. 

Нагадаємо, що на території державного підприємства «Звірівське мисливське господарство» проводився облік зубрів. 

Його наказало провести Міністерство екології та природних ресурсів України після того, як на території лісу знайшли вбитого зубра.

Окрім того, ще раніше природоохоронці заявляли, що кількість зубрів на Волині зменшується. 

ЩЕ НЕДОРАХУВАЛИ

Виконувач обов’язків начальника управління охорони навколишнього природнього середовища у Волинській області Олександр Романюк повідомив: результати перевірки кількості зубрів – не остаточні. 

Підсумки ж підведуть найближчим часом. А у кінці лютого 2013 року стане відома кількість усіх мисливських тварин в області. 

«На сьогодні за даними двохденного обліку було виявлено в 22 кварталі до 7 особин. Це було 15 числа, а 14 числа зафіксовано ще 5 особи в 36 кварталі. І одна особа молодняка станом на вчорашнє число. Облік ще продовжується», - зазначив Романюк. 

А ЧИ ТРЕБА НАМ ЗУБР? 

Начальник управління лісового господарства у Волинській області Богдан Колісник каже, що історично зубра на Волині ніколи не було. В лісах області до 18 століття мешкав лише лісовий бик – тур. Завозити зубрів на Волинь почали у 60 роках 20 століття. 

«І вчені того часу, і сьогоднішній час показав, що завіз зубра на Волинь був науково необґрунтований. Але сьогодні ми маємо те, що маємо. Ми маємо проблему, що зубр може поволі зникнути з території Волинської області. Одні лісівники зубра не спасуть. Тому що охорона від браконьєрства і підкормка – це ще не значить, що зубр залишиться на Волині», - зазначає Колісник. 

Лісівник каже, що для зубра повинне бути науково-обґрунтоване пояснення, яке б давало відповідь на питання: чи може тварина існувати в області і за яких умов. 

«До 2000 року ніхто про зубра не згадував. Його фактично нібито на Волині не існувало. Матеріали по зубру, інформація по зубру і облік почався з 2000 року. До 2000 ніхто не знає скільки його було і чи взагалі він був», - зазначив Колісник. 

ПРОБЛЕМУ ПЕРЕКЛАДАЮТЬ НА НАУКОВЦІВ

Олександр Романюк каже, що свого часу був затверджений план дій щодо збереження зубра в Україні. На його основі була затверджена регіональна програма збереження тварини, завдання якої були виконанні. 

Зі слів Колісника для ведення мисливського господарства, в тому числі підгодівлю всіх тварин, протягом минулого року було витрачено 3,2 мільйона гривень. Коштів не вистачає. 

«Навіть по зросту зубр стає дрібнішим, бо є нехватка кормової бази. Тут або треба все повибивати і залишити тільки для зубрів. Це один варіант, або зубрів загнати в вольєр і кормити там. Тоді ми їх збережемо як вид», - додає начальник управління.

Чиновник каже, що нині потрібно надати пропозицію до Міністерства охорони навколишнього середовища, аби виділити гроші науковцям, щоб вони вивчили популяцію зубра і з’ясувати чи місце тут тварині узагалі. 

Для цих досліджень треба 200 тисяч гривень. Олександр Романюк каже, що свого часу кошти навіть були передбачені, втім з незрозумілих причин не надійшли. 

«Міністерство запланувало 200 тисяч гривень, але не знаю яким чином листом ці кошти було заблоковано», - каже чиновник.

«Будемо піднімати питання чи доцільно надалі проводити таку роботу і піднімати питання збільшення чисельності тварини. Зубр буде, але не знаємо скільки буде особин. Чи надалі розмножувати і чи витрачати великі кошти для його розмноження і популяції знаючи те, що у наших умовах не втримається», - каже Романюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...