• Головна
  • Лучани стали в оборону проти медичної реформи Клімчука-Романюка
15:02, 31 січня 2013 р.

Лучани стали в оборону проти медичної реформи Клімчука-Романюка

У Луцьку відбулось перше судове засідання за позовом депутата проти Луцької міської ради. Це поклало початок громадянського руху лучан, метою якого є захист прав людини на вчасне отримання медичної допомоги,  - інформує «Під прицілом».

 Зокрема депутат Андрій Осіпов вимагає визнати протиправним рішення ЛМР №35/20 від 18.12.2012 року. Нагадаємо, що відповідно до цього рішення відбудеться реформування  Луцької міської поліклініки №3, Луцької амбулаторії загальної практики-сімейної медицини №1 і Луцької амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. Зокрема міську поліклініку розформують, а пацієнтам «випишуть» по сімейному лікарю, який лікуватиме і немовлят і стареньких. Найбільше громадськість обурена тим, що лишень від сімейних лікарів залежатиме стан їхнього здоров’я, адже аби потрапити на прийому до лікаря спеціаліста направлення до нього має виписати саме сімейний лікар, і це лишень у разі, якщо він вважатиме це за потрібно.

У зв’язку з тим, що область не увійшла до числа експериментальних, обласне та міське керівництво прийняло одноосібне рішення про початок реформи в галузі охорони здоров’я.  І це незважаючи на те, що в пробних областях країни вже є смертельні випадки. Таким чином, депутата Луцької міськради не на жарт занепокоїла ця проблема. Адже разом зі зміною системи прийдуть і звільнення людей, які наразі працюють у Луцькій міській поліклініці №3.

Перше слухання було призначено на 9.30 ранку 28 січня цього року. Таким чином засідання окрім позивача та представників відповідача прийшло близько 70 громадян. Серед них були як пацієнти, так і представники трудового колективу.  Щоправда до зали суду їх не пустили, оскільки вона розрахована лише на суддю, секретаря та 6 осіб-представників. Однак суд вирішив заслухати лише трьох, яким вдалось донести суду свою позицію та думку трудового колективу. Бажаючих висловити свою думку стосовно неправомірного закриття виявилось багато, тож до зали суду довелось викликати службу охорони «Грифон». Силовиків поставили у коридорі, аби ті втихомирювали громадськість і не дозволили їм прорватись до зали суду. Таким чином, громадськості вчергове «затулили рота» силою.

Щодо ж до самої справи, то позивач – депутат міської ради Андрій Осіпов переконаний, що медичну реформу в місті розпочато самовільно з вказівки голови Волинської ОДА Бориса Клімчука, та за підтримки Луцького міського голови Миколи Романюка. За його словами, ані Президент, ані його представник на Волині Клімчук, ані Романюк, ані депутати місцевої ради не мають права втручатись та переробляти діючу медичну структуру. Але під впливом Бориса Клімчука луцьку владу  потягнуло на реформи. Дивним залишається лише те, що цей політ депутатської фантазії не помічає ані міська, ані обласна прокуратура. Скандальності справі додало й те, що на переконання анрія Осіпова рішення про реформування Луцької міської поліклініки №3 прийнято з порушеннями. Справа в тім, що з 50 діючих, 22 депутати Луцькради, скориставшись картками відсутніх свої колег, 18 грудня минулого року проголосували за проведення медичної реформи у Луцьку. Цим сами, задовольнивши бажання Бориса Клімчука та Миколи Романюка. Відповідне порушення процедури голосування навіть зафіксовано на відео, яке транслювалось з зали засідань і було долучене до справи.

Представники міської ради та начальник управління охорони здоров’я Луцької міськради Федір Кошель твердо захищали ініціативу свого патрона. Попри це, багатослівна аргументація і настирливість не дали свого результату. Таким чином, суд прийняв до уваги свідчення усіх учасників засідання, однак так і не виніс рішення на чиюсь сторону. Тож головуючим суддею Олексюком було винесено рішення про перенесення слухання справи на 20 лютого.

Того ж дня у приміщенні Луцької міської поліклініки №3 відбулись громадські слухання, на які прийшли не лише пацієнти медичного закладу, а й значна частина трудового колективу. Найбільше людей цікавило: Що таке сімейний лікар? Що він повинен знати і робити? Чим сімейний лікар відрізняється від не-сімейного лікаря? Хто контролюватиме роботу цього лікаря? Чи буде можливість притягнення сімейного лікаря до відповідальності за статтею «недбалість»?  Недовіра до сімейних лікарів у громадськості з’явилась з огляду на те, що донині в Україні ще не випускали особливо фахових сімейних лікарів. Після відкриття спеціальності «лікарі загальної практики сімейної медицини» де-факто досі ВУЗи не випустили повністю підготовлених сімейних лікарів, а ті що є здебільшого просто пройшли перекваліфікацію. Та й з огляду на рівень медичної освіти, та відомі масштаби хабарництва у медінститутах можна зробити висновки, що далеко не кожен диплом отримують молоді лікарі за знання. Разом з тим, присутні на громадських слухання нагадали про те, що багато лікарів працює без ліцензії на право здійснювати певну медичну практику.

Попри те, що слухання ініціював сам міський голова, на зустріч він так і не з’явився. Більше того, громадські слухання проігнорували усі його заступники і секретар міської ради Григорій Пустовіт. Єдиним, кому довелось «відбиватись» за ініціативу свого керівництва виявився той же Федір Кошель, який на очах громади виявився вже не таким багатослівним.

За результатами громадських слухань було вирішено організувати Луцький комітет порятунку, який візьме на себе зобов’язання до останнього боротись проти медичної реформи такого плану. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...