• Головна
  • У Луцьку на будівництві знищили історію (ФОТО)
10:02, 5 березня 2013 р.

У Луцьку на будівництві знищили історію (ФОТО)

Під час будівництва приватного будинку у Луцьку зруйнували археологічні «культурні шари» на давній історичній місцевості.

Будинок спорудили на вулиці Гаврилюка, 18. Це територія, яка колись називалася Святою горою. Тут у XII-XVII століттях розміщувалась церква Успіння Пресвятої Богородиці Пречистенського монастиря.

На ділянці нещодавно звели будинок.

історія1

 Біля новобуду - приміщення Луцької української гімназії, яка діяла в міжвоєнний час

історія2

історія2

 історія3

 Ділянку оглянув археолог «Волинських старожитностей» Віктор Баюк. За його словами, забудовник знищив культурні шари і при влаштуванні фундаменту добрався до материкового ґрунту. 

«На прикладі знайденої кераміки на даній ділянці можемо говорити, що тут було давньоруське поселення приблизно XIII століття. Також бачимо досить потужний шар XVI-XVII століття», - зазначив археолог.

Показав він і знайдений тут уламок керамічної макітри ХІХ століття.

історія4

історія4

 Як пояснив Баюк, культурні шари утворюються впродовж століть внаслідок підвищення рівня ґрунту. Продукти життєдіяльності накопичуються на території поступово, і рівень ґрунту піднімається. Іншими словами - чим глибше знаходять речі старовини - тим вони давніші.

Під культурними шарами знаходиться так званий материк – тобто «нульовий рівень», на який нашаровувалися культурні відкладення.

Глибина залягання материка на ділянці, де звели будинок – до 2 метрів. 

За словами археолога, ці шари знищені будівництвом. Кераміка різних століть тепер валяється просто неба. 

Як розповів директор ДП ОАСУ «Волинські старожитності» Олексій Златогорський, законодавством передбачено, що під час будівництва на таких історичних територіях забудовник повинен був замовити за власні кошти попередні археологічні дослідження. Проте цього не відбулося. 

У відповіді на інформаційний запит міська рада дала відповідь, що інформація про проведення археологічних досліджень на даній ділянці відсутня. Проте дозвіл на будівництво виданий.

Цікаво, що міська рада видала дозвіл Івану Синюку «на реконструкцію житлового будинку (1945 року будівництва)». Але слідів від старого будинку не залишилося. На ділянці знаходиться новий будинок.

Археологи склали акт «про порушення у сфері пам’яткоохоронного законодавства». 

За словами голови організації «Громадська рада Волині» Ігоря Левчука, відділи охорони культурної спадщини ОДА та міськради повинні були погодити будівництво. Проте такого погодження нема. Вони скаржитимуться в прокуратуру. 

історія5

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...