• Головна
  • Волиняни, які живуть на самому газовому родовищі, потерпають від шкідливих викидів
14:03, 13 березня 2013 р.

Волиняни, які живуть на самому газовому родовищі, потерпають від шкідливих викидів

У селі Марковичі Локачинського району селяни живуть на самому газовому родовищі. Проте, газом користуються на загальних умовах, а натомість мають болячки, сморід, та коробку цукерок для дитини на Новий рік, - повідомляє сайт Медіааверс.

Локачинське газове родовище відкрито майже тридцять років тому. Експлуатація родовища здійснюється підприємством «Львівгазвидобування» майже 15 років. Та села, які знаходяться поблизу, - найбідніші у районі. Споглядаючи цю сільську убогість, навіть важко повірити, що в якомусь кілометрі звідси із колишніх сільських надр качають у загальнодержавну трубу «блакитне золото».

Місцева влада теж не дуже відірвалась від народу- сільська рада скромно обжилася ще в польській хаті, яку в різні способи осучаснювали. Маючи під боком газове родовище, потужності якого цілком вистачить, щоб повністю забезпечити газом більше сорока тисяч сімей щороку, марківчани блакитного вогника у своїх домівках добивалися пікетами та оббиваннями порогів усіх інстанцій понад 6 років. Село і справді унікальне. Газ іде зі своєї місцевої труби, а не їз загальнодержавної. Однак платять за загальнодержавними розцінками.

Та це не єдина проблема, яка турбує місцевих. Локачинський газ містить сірку. Для його комплексної очистки 2002-го на родовищі було встановлено унікальне для України обладнання. За технологією природний газ від домішків треба очистити після цього їх спалити. Люди скаржаться, що відходи випускають у повітря, після цього навколо буває такий сморід, що дихати нема чим.

Тривале вдихання повітря, що містить сірку може спричинити отруєння, при якому виникають головний біль, нудота і запаморочення. Найбільше мешканці навколишніх сіл турбуються про здоров’я своїх дітей. Як позначаться газові коктейлі на здоров'ї дітлахів доводиться лише здогадуватися.

Мудрі народні депутати, приймаючи закони, подбали щоб податки з діючого на всю потужність газового родовища надходили навіть не в бюджет сіл, де родовище діє, і навіть не області, а у Львів. Тобто не за місцем видобування корисних копалин, а за юридичною адресою того, хто видобуває. Єдине що перепадає сільському бюджету- це прибутковий податок із зарплати працюючих на промислі в середньому 3 тисячі гривень в рік. Упродовж всіх років діяльності родовища до Львова йшов і екологічний збір за забруднення довкілля.

Видобування газу розпочали 14 років тому. За цей час вантажівки підприємства розбили дороги, а чверть будинків тепер у тріщинах. Ремонтувати пошкодження селянам, звісно, доводиться за власні кошти.

Запах газу біля родовища дуже різкий. Однак відповідь - все у нормі. Там, де, зі слів голови району, ні на що нарікати, уже вимерли навіть бджоли й колорадські жуки. А фруктові дерева не плодоносять, бо ще влітку листя чорніє та сохне. Люди ж досі живуть на багатющому газовому родовищі та як можуть зводять кінці з кінцями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...