• Головна
  • Апеляційний суд скасував вирок екс-голови Луцької райради. Богдана Пруса продовжать судити за хабар
16:04, 14 березня 2013 р.

Апеляційний суд скасував вирок екс-голови Луцької райради. Богдана Пруса продовжать судити за хабар

Апеляційний суд Волинської області подав на новий судовий розгляд справу по обвинуваченню екс-голови Луцької райради Богдана Пруса, якого судили за хабар, зловживання службовим становищем та за привласнення державних коштів. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Нагадаємо, Богдана Пруса засуджено за те, що перебуваючи на посаді голови Луцької районної ради і будучи представником влади та службовою особою органу місцевого самоврядування, зловживаючи своїм службовим станом протягом  листопада 2006 року по грудень 2010 року привласнив та розтратив державні кошти у великих розмірах.

Для цього, діючи в своїх інтересах та в інтересах заступника голови районної ради в період з 25.04 по 31.05.2006 року вніс в рішення першої установчої сесії Луцької районної ради п'ятого скликання № 1/6 «Про присвоєння рангу посадової особи місцевого самоврядування голові районної ради» від 25.04.2006 завідомо неправдиві відомості про встановлення йому надбавки в розмірі 50% посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг за виконання особливо важливої роботи та надання дозволу проводити преміювання в межах фонду преміювання та економії фонду оплати праці за фактично відпрацьований час і виплачувати йому матеріальну допомогу в розмірі середньомісячного заробітку у відповідності до чинного законодавства. В той час коли зазначені питання сесією не розглядалися та жодні рішення по них не приймалися.

На підставі вищевказаного рішення Богдан Прус видав ряд незаконних розпоряджень, на підставі яких проводилося преміювання голови Луцької районної ради в розмірах від 22 до 25 відсотків та виплата надбавки за високі досягнення у праці в розмірах від 45 до 50 і навіть 80 відсотків, преміювання заступника голови Луцької районної в розмірі 25 відсотків та виплата надбавки за високі досягнення у праці в розмірах від 10 до 15 відсотків, а також виплата матеріальних допомог у різні місяці.

На підставі даних незаконних розпоряджень голови Луцької районної ради було безпідставно нараховано та виплачено з державного бюджету голові Луцької районної ради Богдану Прусу на загальну суму 111 711,53 гри. премій, надбавок за вагомі досягнення у праці, матеріальних допомог, які ним були привласнені та використані для власних потреб, а заступнику -  90 453,64 грн.

Всього з грудня 2006 року по грудень 2010 року ним було привласнено та розтрачено 202 165,17 грн. Окрім цього, за низкою розпоряджень голови Луцької районної ради він безпідставно отримав  премії, надбавки за вагомі досягнення у праці, матеріальні допомоги на загальну суму 101 479,92 грн.,  а його заступник - 68 304,30 грн. Цим заподіяно державі шкоду у великих розмірах на 169 784,22 грн.

Даним вироком ОСОБА_2 був виправданий  за ч. 3 ст. 368 КК України за відсутності в його діях складу злочину.

Окрім цього, він обвинувачувався в тому, що 19.08.2008 року в другій половині дня, неподалік приміщення Луцької районної ради за прискорення документального оформлення зміни цільового призначення належних одному чоловіку двох земельних ділянок в с. Тарасово Луцького району і зменшення сплати витрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, яке він обіцяв зробити з використанням свого службового становища, отримав від власника через іншу особу хабар в сумі 135000 грн.

Зокрема Луцьким міськрайонним судом 29 грудня 2012 року Богдана Пруса було засуджено за ч. 4 ст. 191 КК України на 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські посади в органах місцевого самоврядування строком на 3 роки. Проте Богдана Пруса звільнили від відбування покарання у виді позбавлення волі з іспитовим строком на три роки з  покладенням на нього обов'язків: не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органів кримінально-виконавчої системи, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання і навчання, періодично з'являтись в даний орган на реєстрацію.

Що ж до справи по хабарництву, то його у суді було виправдано за недоведеності участі обвинуваченого у вчиненні злочину. З Богдана Пруса було стягнуто в користь держави 2776, 08 грн. судових витрат. Арешт, накладений на майно засудженого знято.

Однак прокурор, який брав участь у попередніх слуханнях, через незгоду з вироком суду подав апеляцію. Зокрема він вважає вирок винесеним з порушенням вимог а покарання вважає надто м’яким. Тож прокурор подав апеляцію, в якій просить вирок скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд. Разом з тимпотерпілий важає безпідставним виправдання голови Луцької райради у справі по хабарництву через неповне з'ясування всіх обставин справи та однобічності судового розгляду. Таким чином, чоловік просить вирок скасувати, постановити новий, яким визнати Богдана Пруса винним за ч. 3 ст. 368 КК України і призначити йому покарання в межах санкції даної статті. Окрім цього, постраждалий просить  суд стягнути з засудженого на його користь 135000 грн. матеріальної та 150000 грн. моральної шкоди.

Однак Богдан Прус в Апеляційному суді заперечив свою вину по даній справі, більше того – він попросив скасувати вирок суду першої інстанції щодо зловживання службовим становищем, а провадження в справі закрити за відсутністю в його діях складу злочину.

Тож колегія суддів повважала, що всі апеляції підлягають до часткового задоволення.

Визнаючи засудженого винним у привласнені та розтраті державних коштів в особливо великих розмірах, суд всупереч вимогам ст. 28 КПК України, п. п. 3, 5 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31.03.1989 року №3 «Про практику застосування судами України законодавства про відшкодування матеріальної шкоди, заподіяної злочином, і стягнення безпідставно нажитого майна» залишив позов Луцької районної  ради про стягнення завданих збитків без розгляду через те, що частину коштів отримав не він, а заступник голови ради.

Виправдовуючи Богдана Пруса в отриманні хабара за відсутністю в діях складу злочину, суд виходив лише з того, що видача відповідних документів не входила у компетенцію голови Луцької районної ради. Одночасно залишив поза увагою та своєю оцінкою цілий ряд представлених обвинуваченням доказів, зокрема про передачу голові ради 135000 грн. Разом з тим, судді переконання, що постраждалому відмовлено в задоволенні позову без будь-яких мотивів. Таким чином Апеляційний суд вирішив, що вирок попередньої інстанції підлягає до скасування, а справа направленню на новий судовий розгляд.

Тож колегія суддів судової палати ухвалила апеляції прокурора, засудженого та потерпілого на вирок Луцького міськрайонного суду  від 29 грудня 2012 року задовольнити частково і скасувати вирок щодо Богдана Пруса.

Разом з тим, справу направлено на новий судовий розгляд в той же суд іншим суддею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...