• Головна
  • Зростання та спад взуттєвого виробництва в Україні
Новини компаній
10:14, 26 листопада 2020 р.

Зростання та спад взуттєвого виробництва в Україні

Новини компаній

Незалежні експерти взуттєвої галузі описують взуттєвий виробничий ринок України - як стан перманентної кризи. Розвиток або народження виробництва взуття в Україні почався в період розпаду радянського союзу і появи нової держави. За період в 20 років великі фабрики перепрофілювалися на вітчизняний ринок, а поява в галузі понад 1000 дрібних виробничих цехів дозволили створити оптимальну конкуруючу середу.

Зовнішні чинники або економічна криза - це основна проблема виробничих підприємств. Остання криза 2014 року вплинула на галузь легкої промисловості найбільш негативно. Обвал гривні в 3 рази, інфляція на 130%, зростання безробіття, політична криза - протягом двох-трьох років тримала в напрузі весь легпром. З 2016 роки після перепрофілювання бізнесу і налагодження нових областей збуту пішов період розвитку, але криза 2020 з початком карантину негативно вплинув на головних гравців в галузі легкої промисловості.

Специфіка взуттєвої галузі в Україні

У період 2015-2020 років в сфері легкої промисловості налічується близько 1500 підприємств. Великих виробників, кількість співробітників більше 500 чоловік, налічується близько 30 фабрик. Дрібних фабрик, з персоналом до 100 чоловік, близько 1000 - це найбільш чисельна і значущий прошарок виробників. Хоча за мірками Європи ці фабрики не можна назвати дрібними. На тлі розвитку взуттєвої галузі з'явилася велика кількість підприємств, які мають певну специфіку: індивідуальний пошив, унікальний дизайн, модні проекти та ін.

Технології взуттєвого виробництва

Період економічної кризи є переломним і впливовим. Низький попит на продукцію, зростання цін на сировину, зміна ринку праці є основним сигналом, який змінює подальшу роботу фабрики. За останнє десятиліття більшість фабрик працюють над оновленням обладнання, поліпшенням підходу до виробництва, відстеженням тенденцій моди. Також взуттєві фабрики почали співпрацю і обмін досвідом з європейськими виробниками.

До фахівців взуттєвої галузі сьогодні пред'являють високі вимоги. Працівник взуттєвої фабрики повинен знати стандарти виробництва і при цьому вміти працювати зі складним обладнанням. Професіонали, які мають десятирічний досвід роботи ручного виробництва, на жаль важко сприймають роботи з новими матеріалами за новими технологіями. Все більше фабрик запрошують на консультацію і подальшу роботу фахівців-іноземців з досвідом роботи на європейському підприємстві, що дозволяє легко переходити на сучасне обладнання та сировину.

Устаткування для взуттєвої фабрики

Технологія виробництва взуття тривалий час залишалася незмінною, де переважає ручна праця з частковим використанням машин. Але протягом останнього десятиліття взуттєві фабрики України поступово переходять на повну автоматизацію виробництва.

Українські виробники працюють з постачальниками сировини від вітчизняних компаній. На період 2016 року біля п'ятдесяти відсотків шкур закуповувалися від іноземних постачальників. Близько 90% підошви в Україні виробляються вітчизняними компаніями, хоча ще на початку 2000-х це було 10%. Загальна тенденція для ринку України позитивна, все більше фабрик контактують з постачальниками сировини і фурнітури вітчизняного виробництва.

Сьогодні на великих і дрібних фабриках робочий процес комп'ютеризований. Використовується обладнання нового покоління європейських виробників за допомогою якого можна зробити ідеально точний розкрій і двоїння шкіри, формування гомілки, зробити міцний шов і надійно приклеїти підошву.

Перевірений постачальник обладнання для виробництва взуття - це гарантія стабільної роботи і високу якість товару.

Спеціалізація NGS - це оперативна поставка обладнання під ключ. Компанія NGS - пропонує в своєму асортименті 250 видів машин для виробництва взуття. Формування виробничої лінії дозволить виготовляти взуття різного типу при цьому зберігаючи якість продукції, знизити собівартість і підвищити продуктивність.

Переваги співпраці з постачальником устаткування для виробництва взуття NGS - це гарантія на все обладнання; навчання персоналу і консультація на кожному етапі, ключові вузли машин японського виробництва, наявність обладнання на складах України, наявність супутніх товарів і комплектуючих матеріалів. Фахівці компанії NGS допоможуть підібрати обладнання для одного з виду виробничого процесу з урахуванням особливостей сировини і типу взуття.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...