• Головна
  • Ізраїльська компанія забажала побудувати під Ковелем завод із переробки ТПВ
13:04, 29 березня 2013 р.

Ізраїльська компанія забажала побудувати під Ковелем завод із переробки ТПВ

У Ковелі знову заговорили про будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів.

Цього разу Ізраїльська компанія «Arrow Ecology» через свого представника в Україні та країнах СНД Юрія Михальчука запропонувала неподалік міста збудувати завод з переробки ТПВ. Щоправда, потужність даного  підприємства - 150 тонн непотребу на добу, а це означає, що сюди звозитимуть на переробку та утилізацію побутові відходи зі всієї області.

До речі, за даними головного управління містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства ОДА на Волині офіційно діє 25 полігонів твердих побутових відходів загальною площею 82,2 гектара, куди протягом року вивозять до 900 тисяч метрів кубічних сміття.

Аби збудувати сміттєпереробний завод, компанії необхідно 4,5 гектара землі. А згідно чинного законодавства лише депутатський корпус міської ради приймає рішення щодо земельних питань. Саме тому представники київського ТОВ «Інвестиційна компанія «Марконі» Сергій Лямін та ізраїльської компанії Юрій Михальчук зі своєю пропозицією прийшли на розмову до місцевих парламентарів. Передувала розмові відеопрезентація компанії«Arrow Ecology», яка безпосередньо займається будівництвом заводів, де тверді побутові відходи переробляють за допомогою нової власної унікальної технології «Arrow Bio» - водяної сортувальної системи відходів.

Також гість з Києва розповів, що після переробки чи утилізації відходів, утворюється біогаз, який є альтернативою, екологічно чистою енергією для силових установок, і органічне добриво найвищих стандартів, котре можна використовувати в сільському господарстві. Також він натякнув, що біогаз, за домовленістю з комунальниками, може бути використаний підприємством «Ковельтепло» для опалення помешкань ковельчан. А ще – наголосив, що вплив виробництва з переробки твердих побутових відходів на навколишнє середовище: відсутність запаху або іншого забруднення.

Загальна вартість проекту, який може бути реалізований в Ковелі протягом півтора роки, становить 15-20 мільйонів євро. Підприємство надасть приблизно 40 робочих місць. 
За словами Юрія Михальчука, ними вже побудовані подібні потужні, сучасні заводи в Ізраїлі, Австралії, США, Італії, Китаї та Румунії.


Наразі депутати вирішили створити спільну робочу групу, яка вивчить умови як міста, так і компанії, щоб зрозуміти як співпрацювати і втілювати проект у життя, та провести з даного питання громадські слухання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...