• Головна
  • Медики стривожені здоров’ям волинян
09:03, 3 квітня 2013 р.

Медики стривожені здоров’ям волинян

Доктор медичних наук, професор, завідувач обласного центру кардіоваскулярної патології і тромболізису комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня» Андрій Ягенський розповів, що перші дослідження здоров’я мешканців Волині є невтішними. Про це йшлося під час прес-конференції, присвяченої гіпертонії.

Медик зауважив, що 67% причин смертей волинян припадає на серцево-судинні захворювання.

Ягенський розповів, що було проведено безкоштовне обстеження мешканців сіл. Так, у січні проаналізували здоров’я 170 сільських голів, а у лютому-березні 2013 обстежили 7 сіл Маневицького району у глибинці. Вивчили здоров’я 350 людей. Таким вибірковим чином можна оцінити ситуацію загалом, бо статистичні дані не є об’єктивними.

Планується оцінити стан здоров’я 1500 людей: 50% із села і 50% міста, щоб приблизно сказати про стан із гіпертонією у мешканців Волині і оцінити ризики. Проте по результатах аналізів 350 людей можна сказати, що ситуація – досить невтішна. Передовсім, дуже важко змусити чоловіків із села піти обстежитися, навіть безкоштовно. Адже якщо людина йшла б обстежуватися, то ці аналізи б коштували до 200 гривень. Із цих 350 людей у 70% було виявлено підвищений рівень холестерину, гіпертонія була виявлена більш, ніж у половини обстежених, проте лише 7% цих хворих, які мають досить високий тиск, періодично приймають ліки. Медики наголошують, що ліки для гіпертоніків не є дуже дорогими, але їх потрібно пити постійно, щоб уникнути пізніх стадій захворювання.

Завідувач кардіологічним відділенням обласної клінічної лікарні Сергій Саламатін зауважив, що проблема передовсім лежить у площині психології людей. У людей часто немає зацікавлення у своєму здоров’ї.

Головний лікар обласного центру здоров’я Сергій Новосад наголосив на тому, що гіпертонію дуже важко виявити, але слід протягом цілого життя приймати таблетки, щоб не було інфаркту чи інсульту, а нашим людям це не до вподоби. Лікар зауважив, що у всьому світі профілактика дешевша і ефективніша, ніж пізніше лікування складних хвороб.

Нарікають волинські медики і на те, що волиняни користуються порадами сусідів, а не звертаються до лікарів.

Зауважимо, що імпортні ліки для лікування гіпертонії коштують дорожче, ніж вітчизняні, проте не відсутність грошей у волинян є тим фактом, чому вони не ходять до лікарів. Економічна складова відсутності бажання йти до медиків – на третій сходинці.

Додамо, що середньостатистичний набір на місяць для лікування артеріальної гіпертензії із трьох груп ліків складає 70-80 гривень, максимум – 100 гривень, у той час як один іноземний препарат коштує 120 гривень.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...