• Головна
  • В Луцьку різко впала якість сортування сміття
10:20, 18 січня 2021 р.

В Луцьку різко впала якість сортування сміття

В Луцьку різко впала якість сортування сміття , фото-1

Лучани облаштувати в гаражі майстерню для переробки пластику. В найближчому майбутньому вони планують не тільки переробляти сміття, а й виготовляти із вторинного пластику речі на продаж. Натомість якість сортування сміття мешканцями в Луцьку вкрай низька.

Майстер із переробки пластику Олександр Струк розповів Суспільному Волинь, що разом із колегою Максимом Нечипоруком вони вирішили облаштувати в себе в гаражі майстерню з переробки пластику, щоб хоча би частково вирішити проблему засмічених парків і скверів, виникнення стихійних сміттєзвалищ у Луцьку.

«Нас узагалі турбує питання екології, тому що ми займаємося туризмом, часто відпочиваємо на природі, катаємося на велосипедах, ходимо в гори. Хочеться зробити довкілля чистішим», – сказав Олександр Струк.

Він звернув увагу на те, що навіть легальні сміттєзвалища в країні не облаштовані належним чином, унаслідок чого у процесі гниття відходів утворюються небезпечні хімічні сполуки.Чоловік поділився, що зробити власну майстерню з переробки пластику його надихнув проєкт нідерландця Дейва Хаккінса «Дорогоцінний пластик»: «Його ідея полягала в тому, аби розробити верстати, які кожен зможе зібрати у своєму гаражі у будь-якій точці світу, і таким чином локально переробляти пластик».

Олександр Струк пригадав, що задум щодо створення майстерні виник ще на початку літа 2019 року, коли в Луцьку облаштовували молодіжний центр біля іподрому, що в центральному парку. З однодумцями вдалося скласти заявку в рамках волонтерської програми для української молоді, пройти тижневе навчання і виграти грант у розмірі 50 тисяч гривень.

«Бюджетом було передбачене виготовлення двох верстатів – це подрібнювач і станок для переплавлення речей у пластичну нитку. Також у бюджет ми ще включили вентиляцію та електроінструменти, аби вдалося виготовити ці верстати», – зауважив він. Та розповів, що у майстерні працюють із поліетиленом високої щільності, поліетиленом низької щільності та поліпропіленом, які є безпечними для здоров’я. Матеріали майстрам приносять небайдужі та присилають активісти з інших міст. У планах – виготовлення третього верстату для виливання пластику в готові форми, а також пізнавальні лекції для школярів.

Натомість в. о. директора КП «Луцькспецкомунтранс» Сергій Андрієвський розказав, що, на жаль, якість сортування сміття в Луцьку різко впала.

«Коли ми проводили інформаційну кампанію, організовували екскурсії для дітей, студентів, розповсюджували інформацію за допомогою листівок, реклами, то люди, які мешкають у районах, де є баки для роздільного збору відходів, сортували сміття. Зараз якість сортування мешканцями різко впала. Через локдаун ми не можемо зустрічатися з людьми, а як показує практика, інформацію потрібно постійно доносити», – сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...