11:00, 12 квітня 2013 р.
Безкоштовна європейська онлайн-освіта доступна для волинян
Українці починають активно навчатися у інтернеті, користуючись онлайн-курсами, серед них - волиняни.
Наразі онлайн-курси дуже популярні за кордоном. Так, найбільші університети Європи та США пропонують отримувати додаткові знання усім охочим незалежно від місця проживання, - пишуть Волинські новини.
В Україні такі курси лише починають набирати популярність. Частково це пов'язано з тим, що українська освіта тільки формально інтегрована в Болонську систему, а вітчизняні ВНЗ поки не використовують всі її можливості. Навіть онлайн-курсів в українських університетах поки немає. Викладачі лише освоюють віртуальні лекції та скайп-заліки.
Зарубіжна система таких освітніх онлайн-програм включає відео-лекції, тексти та домашнє завдання. Лекції можуть читати у прямому ефірі, також вони зберігаються на спеціальних онлайн-архівах. Доступ до них, в більшості випадків, безкоштовний.
Окрім цього, при таких курсах є спеціальні форуми, де можна поспілкуватися з іншими слухачами і отримати консультацію викладача.
Якщо віртуальний абітурієнт справно виконує домашнє завдання і здає іспит, який приймається в авторизованих тестових центрах або онлайн за допомогою спеціальної програми, що підтверджує особу користувача, він отримує сертифікат.
Ще один плюс - такі онлайн-курси безкоштовні. Ні за підручники, ні за лекції професорів, ні за консультації платити не потрібно.
Один із мешканців Луцька, який навчається на таких онлайн-курсах, Андрій Калахан розповів, що записатися на такі курси йому порадила подруга. Вона розповіла про сервіс Coursera, на якому зібрані курси з найбільш рейтингових університетів світу.
«Спочатку йдуть лекційні відео, переважно англійською мовою. Є можливість ввімкнення субтитрів, а також переклади деяких лекцій на українську та російську мови, тому вони є зрозумілими та доступними. Особисто я користуюся англійськими субтитрами - мені так зручніше. Далі - контрольні, зазвичай у формі тестів. Такі тести можна здавати визначену кількість разів, зараховують найкращий результат. Якщо людина хоче отримати сертифікат, необхідно здати іспит», - розповідає Андрій Калахан.
За його словами, найбільш популярними є курси з природничого напряму, наприклад, комп'ютерні науки.
«Я записався на багато курсів, але фактично проходжу такі: «Історія інтернету», «Модельне мислення», «Історія Стародавньої Греції», - додає він.
Найпопулярніші проекти:
- Coursera
- Khan Academy
-EdX
-Stanford on iTunes U
-UMass Boston Open Courseware
-OpenCulture
-Udemy
Довідково:
Онлайн-курси вперше ввів Стенфордський університет, що у 2011 році запустив одразу три таких курси, які зібрали 160 тисяч слухачів з 190 країн світу.
Слідом за Стенфордським університетом таку практику ввели Мюнхенський і Женевський університети, Політехнічна школа Парижа, університети Риму і Копенгагена.
У Великобританії набирає обертів створена в грудні 2012 платформа масових онлайн-курсів Futurelearn – понад 20 відомих британських вузів, серед яких - університети Уорвіка і Бата, Королівський коледж Лондона і Сент-Ендрюського університету.
По суті, така освіта стирає кордони між країнами. Так, наприклад, прослухати курс лекцій з молекулярної біології провідного європейського ВНЗ можна з будь-якої точки світу. Для цього людині потрібно всього лише бажання, інтернет та добре знання англійської (французької) мови. До речі, базова освіта для цього необов'язкова.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...