• Головна
  • У населених пунктах Луцької громади посилено боротимуться з поширенням наркоманії серед молоді
12:03, 15 вересня 2021 р.

У населених пунктах Луцької громади посилено боротимуться з поширенням наркоманії серед молоді

15 вересня, члени виконавчого комітету підтримали Програму з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки.

Як розповів директор департаменту молоді та спорту Володимир Захожий, щороку особи, які зловживають наркотичними речовинами, організовують від 10 до 14 тис. злочинів, серед яких – вбивства, розбійні напади, грабежі та крадіжки. Саме тому Луцькій громаді необхідно прийняти відповідну програму.

Згідно з програмою, на території громади проводитимуть роз’яснювальні роботи з учнями, батьками, педагогами, а також знищуватимуть записи і адреси телеграм-каналів, розроблятимуть чат-боти, які їх блокуватимуть.

«Сьогодні ми маємо докласти всіх зусиль для того, щоб зменшити цю проблему, тому що ми бачимо, що кількість людей, які, на превеликий жаль, стали не на ту дорогу в житті, є колосальною. Ми бачили, що в нас відбувалося з закладками у Княгининку, в Рованцях, у Луцьку, інших місцях. Це – просто жах», – наголосив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Як додав, на його думку, потрібно передусім почати проводити відповідну роботу в школах, училищах, університетах.

«Коли я вчився в школі, до нас приходили з благодійного фонду «Переображення» колишні залежні наркомани і показували фільм. Це була шокова терапія, тому що вони показували, як вчора успішні люди сьогодні закінчують життя в підвалах, мають останню форму туберкульозу, харкають кров’ю, у них гниють кінцівки… От таку шокову терапію потрібно проводити школярам і студентам», – сказав мер.

Другий напрямок програми – боротьба з рекламою телеграм-каналів.

Ігор Поліщук зауважив: «Також необхідно розробити відеоролики, масово поширювати їх у соціальних мережах, роздрукувати матеріали і роздавати їх на вулиці. Сьогодні ця проблема колосальна, якщо раніше залежними ставали учні старших класів, студенти та дорослі, то сьогодні це – діти».

Отож, Програма з протидії поширенню наркоманії та інших негативних проявів серед дітей та молоді, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів у Луцькій міській територіальній громаді на 2021-2023 роки передбачає :

- здійснення заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру з питань профілактики й запобігання поширенню наркоманії, пропаганди здорового способу життя, формування практичних навичок протистояння шкідливому впливу наркотичних засобів та наркотичних речовин;

- участь в організації заходів у рамках всеукраїнських тижнів здорового способу життя, боротьби зі СНІДом, боротьби з наркоманією тощо;

- проведення для дітей та молоді навчальних бесід, тренінгів, консультувань, інших заходів, спрямованих на популяризацію та утвердження здорового і безпечного способу життя, культури здоров’я, зміцнення психічного здоров’я;

- сприяння створенню та діяльності денних центрів чи молодіжних просторів за місцем проживання в різних мікрорайонах та селах Луцької міської територіальної громади;

- забезпечення діяльності духовно-просвітницьких, творчо-розвиваючих, інтелектуальних гуртків та ІТ-клубів;

- створення та функціювання“ Соціального будинку” — реабілітаційного центру для дітей та підлітків денної форми для лікування залежності. Створення кімнати “Дружньої до дитини”, “Зеленої кімнати”.

На реалізацію Програми з бюджету громади передбачили 7 425,0 тис. грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...