• Головна
  • Дружина бійця ЗСУ відкрила у Луцьку швейний цех, аби забезпечити захисників військовим спорядженням (ВІДЕО)
Новини компаній
13:00, 16 лютого 2023 р.

Дружина бійця ЗСУ відкрила у Луцьку швейний цех, аби забезпечити захисників військовим спорядженням (ВІДЕО)

Новини компаній

Переселенка з Маріуполя Оксана Макарова запустила на Волині власний швейний цех із виробництва військового спорядження. Підприємиця відшиває все, чого потребують українські захисники: від плитоносок до дощовиків.

Про це розповідає ШоТам.

До повномасштабного вторгнення Оксана Макарова з чоловіком та 2-річним сином жили неподалік Драмтеатру в Маріуполі. 24 лютого коханий Оксани став на захист країни. Перші тижні жінка залишалася в місті, та коли від сильних вибухів вікна квартири просто вилетіли на вулицю, вирішила рятуватися.

«Центр уже був... Ну, видно, що його рівняють із землею, там були такі ями на дорогах... Машини вже не їздили, люди вже по місту не ходили. Просто прилітали авіабомби, і були просто три секунди, коли ти можеш там проїхати, пробігти з якогось одного місця в більш... Там, де менше обстрілюють», – розповідає Оксана Макарова.

Щойно жінка разом із сином покинули квартиру – її одразу зайняли російські військові.

«Я чула по новинах, що будуть шукати нацистів, я все думала: «Боже, хто ці люди?». З'ясувалося, що жінки та діти військовослужбовців — це і є нацисти. Військові російські, якщо їх так можна назвати, заходили, все там розламали, подіставали, повикидали, щось позабирали, навіть чоловіка весь одяг забрали, навіть зимові чоботи. Квартира вигоріла, і те, що залишилось у ній, – все викинуто у вікна. Не залишилося жодної фотографії, ніякої згадки про дім», – ділиться переселенка.

Прихистком для Оксани та дворічного Тимурчика стало село Милуші поблизу Луцька. Облаштувавшись на новому місці, жінка взялася шити нове спорядження для свого чоловіка. Раніше вона вже шила сумки та ремені, тож вирішила зробити це самостійно.

На порятунок прийшов Український ветеранський фонд: сім’я подала заявку на конкурсну програму з фінансування бізнесу для ветеранів та отримала фінансування.

«Перша машинка промислова машинка в мене з'явилась саме завдяки програмі ВАРТО. І я почала відшивати спорядження», – зазначає Оксана Макарова.

Поступово до переселенки почали звертатися дружини інших захисників, замовлень більшало, і вже незабаром Оксана відкрила у Луцьку власний швейний цех TETRAPOD. В асортименті підприємства – усе, чого потребують військові: жіночі та чоловічі плитоноски, РПС, дощовики, баули тощо.

Частину спорядження Оксана віддає захисникам безкоштовно, а частину – продає нижче ринкової ціни. Останній з виробів – тактичний медичний наплічник – підприємиця пошила у співпраці з військовими парамедиками. Вони ділилися побажаннями, а Оксана вносила всі правки, створюючи ідеальну модель.

«У планах — повернутися в Маріуполь. Дуже хочеться додому. Дуже сумуємо. І так і буде обов'язково — ми повернемось, я не сумніваюсь, що цей день настане. Я навіть не уявляю, в якому я буду стані, але я думаю, я буду дуже щасливою», – запевняє засновниця швейного цеху TETRAPOD.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...