18:22, 22 квітня 2023 р.
Військовослужбовець ділився секретною інформацією ширше і довше, ніж було відомо раніше
Користувач Discord, який відповідає профілю Джека Тейшейри, поширював розвідувальну інформацію в більшій групі чату через кілька днів після початку війни в Україні. Повідомляють кореспонденти Дейком.
Перший витік інформації в Discord стався менше ніж через 48 годин після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Тайлер Хікс
Військовослужбовець Національної гвардії США, якого звинувачують у витоку секретних документів невеликій групі геймерів, публікував секретну інформацію за кілька місяців до того, як про це стало відомо, і в набагато більшій чат-групі.
У лютому 2022 року, невдовзі після вторгнення в Україну, профіль користувача, схожий на профіль військовослужбовця Джека Тейшейри, почав розміщувати секретні розвідувальні дані про російські військові зусилля в раніше нерозкритій чат-групі на Discord, популярній серед геймерів платформі соціальних мереж. Чат-група налічувала близько 600 учасників.
Справа проти 21-річного рядового Тейшейри, якого заарештували 13 квітня, стосується витоку секретних документів в іншій групі Discord, яка налічувала близько 50 учасників, під назвою Thug Shaker Central. Там він почав публікувати конфіденційну інформацію в жовтні 2022 року, розповіли члени групи. Його робота фахівцем з інформаційних технологій на базі ВПС у штаті Массачусетс дала йому допуск до державної таємниці.
Невідомо, чи відомо владі про секретні матеріали, розміщені в цій додатковій групі чату Discord.
Нещодавно виявлена інформація, розміщена в більшій чат-групі, містила подробиці про російські та українські втрати, діяльність московських шпигунських агентств і новини про допомогу, що надається Україні. Користувач стверджував, що публікує інформацію від Агентства національної безпеки, Центрального розвідувального управління та інших спецслужб.
Додаткова інформація викликає питання про те, чому влада не виявила витоки раніше, особливо з огляду на те, що сотні людей могли б побачити ці дописи.
Викриття деяких з найбільш ретельно охоронюваних секретів Америки викликало критику щодо того, як Пентагон і розвідувальні служби захищають секретні дані, і чи є недоліки як у перевірці людей на допуск до секретної інформації, так і в дотриманні мантри про те, що доступ до секретів повинен надаватися тільки людям, які “мають потребу в цьому знати”.
Журналісти дізналися про більший чат від одного з користувачів Discord. На відміну від Thug Shaker Central, другий чат був у відкритому доступі на каналі YouTube, і доступ до нього можна було отримати за лічені секунди.
Ланцюжок цифрових доказів, пов’язує пости, що містять конфіденційну інформацію, із солдатом Тейшейрою. Пости були зроблені під ім’ям користувача, яке раніше пов’язувала з рядовим Тейшейрою. Особа, яка злила інформацію, сказала, що працює в розвідувальному підрозділі ВПС США. Деталі на відео і фотографіях, які він опублікував, збігаються зі знімками, розміщеними членами сім’ї в будинку Тейшейри в Норт-Дайтоні, штат Массачусетс. Інші члени Discord надіслали користувачеві привітання з днем народження 21 грудня, в той самий день, коли сестра військовослужбовця Тейшейри привітала його з днем народження у Фейсбуці. А сам він опублікував фотографію антикварної німецької гвинтівки.
Дописи, розглянуті, є детальними письмовими звітами про самі секретні документи і вказують на те, з якого розвідувального відомства вони походять. Хоча, схоже, користувач, ймовірно, опублікував фотографії деяких документів, вони були видалені з чату групи.
Джошуа Ханьє, один з адвокатів військовослужбовця Тейшейри з Бостонського офісу державних захисників, відмовився коментувати останні викриття. Представники Федерального бюро розслідувань і Міністерства юстиції також відмовилися від коментарів.
Схоже, перший витік інформації стався менш ніж через 48 годин після вторгнення Росії в Україну. “Бачив звіт Пентагону, в якому говориться, що ⅓ сил використовується для вторгнення”, – написав користувач. Очевидно, бажаючи справити враження на інших учасників групи, які поставили під сумнів його аналіз, він додав: “У мене є трохи більше, ніж інформація з відкритих джерел. Переваги роботи в розвідувальному підрозділі USAF”, маючи на увазі Військово-повітряні сили Сполучених Штатів Америки.
Деякі з опублікованих розвідувальних даних, як видається, передбачали розвиток подій на полі бою. 27 березня 2022 року він поділився секретною інформацією про російський відступ з Києва, яку, за його словами, він “знайшов на сайті АНБ”.
“Деякі “великі” новини, – написав він. “На захід від Києва може відбутися заплановане виведення військ, як і в усіх інших місцях”. Через два дні російські офіційні особи оголосили, що вони відступають з української столиці.
Деякі повідомлення починалися з оновленої інформації про кількість жертв. Він також повідомляв про пріоритетні цілі України і діяльність російських спецслужб. Особливий інтерес він виявляв до оновлення інформації про те, які країни надають Україні летальну допомогу.
Іноді здавалося, що він публікує інформацію з військової бази, де він перебуває. В одній з розмов він сказав, що збирається увійти в зону, де люди з допуском мають доступ до секретних комп’ютерних мереж, відомих як SCIF (Sensitive Compartmented Information Facility – об’єкт з обмеженим доступом).
Як військовослужбовець Тейшейра отримав документи, в розміщенні яких його звинувачують в Інтернеті, стало ключовим питанням для слідства. Вони вважають, що для доступу до документів він використовував привілеї адміністратора, пов’язані з його роботою в сфері інформаційних технологій. У своїх дописах військовослужбовець Тейшейра зазначав, що його робота дає йому доступ до матеріалів, які інші не можуть бачити. “Моя робота дозволяє мені мати привілеї, які перевищують привілеї більшості розвідників”, – написав він.
Військовослужбовець Тейшейра також стверджував, що він активно прочісував засекречені комп’ютерні мережі в пошуках матеріалів про війну в Україні. Коли один з користувачів Discord закликав його не зловживати своїм доступом до секретних розвідувальних даних, Тейшейра відповів “Занадто пізно”.
У якийсь момент він запропонував поділитися інформацією приватно з членами групи, які живуть за межами США. “Напишіть мені, і я розповім вам, що у мене є”, – написав він.
Іншим разом він писав, що мав доступ до сайту Агентства національної безпеки, американського шпигунського агентства, яке займається перехопленням повідомлень з комп’ютерних мереж, щоб шукати новини про війну.
Він також стверджував, що має доступ до розвідданих від американських партнерів. “Зазвичай я працюю з людьми з GCHQ, коли вивчаю іноземні країни”, – сказав він у чаті у вересні 2022 року, маючи на увазі Штаб-квартиру урядового зв’язку, британське агентство з розвідки, безпеки та кібербезпеки.
Речник Агентства національної безпеки відмовився від коментарів, переадресувавши питання до Міністерства юстиції. Речниця посольства Великої Британії також відмовилася від коментарів.
Військовослужбовець Тейшейра продовжував ділитися більш детальною інформацією з великою групою в чаті ще місяць тому.
“Я був дуже щасливий, охоче і з ентузіазмом висвітлював цю подію протягом минулого року і ділився з усіма вами тим, що не багатьом вдається побачити”, – написав він 19 березня, після чого додав: “Я вирішив зупинитися з оновленнями”.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...