• Головна
  • Лучанка показала, як вдягалися праукраїнки (ФОТО, ВІДЕО)
12:02, 9 серпня 2013 р.

Лучанка показала, як вдягалися праукраїнки (ФОТО, ВІДЕО)

Етно-показ одягу показали у Пирогово, що у Київській області, - під час фестивалю «Етно Толока» лучанка Тетяна Мялковська провела майстер-класи з вибійки, виготовлення та демонстрації колекції одягу.

Пані, які демонструють вбрання, виходять у поле з піснею, - йдеться у сюжеті СТБ.

Всім уже під 70. Співачки з ансамблю «Вербиченька» показують, як жали ще їхні пращури. Для жінок - то справа незвична, тому швидко втомлювались.

Пані Віра залюбки нині їсть заготовлене для імпровізованого пікніку сало. У дитинстві воно було жовте, бо порося кололи раз на рік.

Пані Олена ткати не припиняє. Це все, що вона вміє. Її верстатові вже понад 100 років. Поділилась і секретами майстерності.

«Кожна ниточка має своє місце в отаких петельках, кожна, а в мене їх тут 420. Коли натискаю дві підніжки, частина ниток іде доверху, частина - донизу, виходить такий зев, я прокидаю човник з нитками і прокидаю другий човник і лядаю, прибиваю ниточку туди», - пояснює ткаля Олена Шкрібляк-Прокопю’к.

Вже над готовою тканиною чаклує дизайнер Тетяна Мялковська. Із волонтерами звичайною картоплею та акрилом вони відтискають вибійку. Кола, трикутники, хвилясті лінії та тварини - мотиви орнаменту дуже прості.

Сукні із візерунками сохнуть просто неба. Як тільки фарба підсохне, одяг готовий.

Загалом зробили два десятки суконь. До виходу на подіум залишається кілька хвилин. Речі дизайнерка закінчує у дорозі. Дефіле - те, задля чого й створили фестиваль, аби показати щоденне вбрання українок.

«Упродовж 3 днів проходив творчий процес: індивідуальний викрій суконь з тканини, орнаментальне декорування в техніці вибійки - вирізаними формами з картоплі, пошиття та демонстрація колекції на етно-показі», ‒ написала на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook Тетяна Мялковська. Фото розмістила там же.

етно-одяг1

 

етно-одяг2

 

етно-одяг3

 

етно-одяг4

 

етно-одяг5

 

етно-одяг6

 

етно-одяг7

 

етно-одяг8

 

етно-одяг9

 

етно-одяг10

 

етно-одяг11

 

етно-одяг12

 

етно-одяг13

 

етно-одяг14

 

етно-одяг15

 

етно-одяг16

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...