• Головна
  • У Луцьку люди пікетували мерію через постійні потопи
16:04, 13 серпня 2013 р.

У Луцьку люди пікетували мерію через постійні потопи

Вирішити питання із постійним затопленням Малоомелянівського житлового масиву в Луцьку вимагали мешканці, які вийшли 13 серпня на пікет під стіни міськради.

Про це повідомив власкор IA ZIK.

Загалом на акцію протесту завітали понад півсотні мешканців масиву, яким обридло жити по коліна у воді. Мітинг був спрямований на захист екологічних прав та санітарно-епідеміологічного добробуту населення. Люди стурбовані, що вже роками вода стоїть у підвалах, гаражах, кухнях та нижніх поверхах будинків.

Зі слів ініціатора акції протесту, депутата міськради Андрія Осіпова, відкачування води по суті нічого не дає,  проблему треба вирішувати кардинально.

«Проблема виникла чотири роки тому, коли активно було забудовано сусідній район, який вище. І люди там «скидають» воду, і в результаті збільшується рівень води», – каже він.

Із ним одностайні і мешканці Малоомелянівського масиву. «Я, по суті діла, виріс у тому масиві, я там все знаю. Аби люди підійшли до мене ті, що видавали, і ті, що будувались, то я б їм розказав, де можна будуватися, а де не можна», – заявив місцевий житель Михайло Садовий.

«Де зараз вулиця Лисенка, раніше там була чеська колонія. То чехи, як будувалися, то в них в підвалах ніколи води не було. Там пагорби, і коли сніг сходив, то вода стікала. А зараз на тому місці, де були річки і три озерця, «сажавки» ми їх називали, люди без генерального плану, без інженерної підготовки забудували все. Тож зараз там вода не має куди йти. Куди вона йде? В підвали», – додав він.

Чоловік нарікає, що постійні звернення до влади по допомогу нічого не дали. «Я ходив у 2007-2008 роках, ходив кругом. Зробили проект на водовідведення. Але помінялась влада, і все заглохло. Це є стихійне лихо. Будинки рушаться, земля перезволожена. Але на Поліссі – щось робиться, а в центрі – в Луцьку, куди б ми не зверталися, нічого не робиться», – заявив він.

Тим часом Андрій Осіпов стверджує, що навколо цього масиву існує ще одна проблема. «Там від житлового району недалеко розташоване кладовище часів першої світової війни, де поховані вояки австрійські та чеські, які вмерли від гострих інфекційних хвороб – тифу, сибірської виразки. І якщо туди дійдуть ґрунтові води, або фекальні води попадуть в ґрунтові води, то це призведе до катастрофи», – каже депутат.

Згодом  люди пройшли до зали засідань мерії, де тривала сесія міськради.

За даними відділу інформаційної роботи муніципалітету, справа таки зрушилася. Міськрада виділила кошти на розроблення проектно-кошторисної документації для будівництва каналізаційної мережі на Малоомелянівському масиві – відповідний проект рішення вніс луцький мер Микола Романюк.

Розпочинаючи третє пленарне засідання, він озвучив проблеми, які сталися у місті після зливи 30 липня. «Є дуже серйозні питання по Малоомелянівському масиві, по школі №7, де повністю затоплено підвальне приміщення. Великі проблеми у міській лікарні. Вода у підвалі там сягала 1,70 м. Тож треба провести обстеження, щоб визначити суму коштів, необхідних для ремонту», – зазначив Романюк.

Отож, депутати передбачили кошти на проектно-кошторисну документацію для будівництва каналізаційної мережі на Малоомелянівському масиві (200 тис. грн), на підсилення вікон та підвалу загальноосвітньої школи № 3 (300 тис. грн) та на обстеження водоканалізаційних мереж Луцької клінічної лікарні (50 тис грн).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...