• Головна
  • Лікування хвороб носа: причини патологій та способи їх подолання
Новини компаній
10:01, 21 вересня 2023 р.

Лікування хвороб носа: причини патологій та способи їх подолання

Новини компаній
Лікування хвороб носа: причини патологій та способи їх подолання, фото-1

Захворювання носа не тільки провокують дискомфорт, а й погіршують стан усього організму. Це важливий орган, бо виконує кілька функцій — забезпечує повітрообмін, зігріває, зволожує й очищає від пилу повітря на вдиху. Синусити, риніт, у тому числі й алергічної природи, аденоїди — найбільш поширені хвороби носа. ЛОР-лікар часто діагностує в дітей збільшення глоткових мигдалин, яке провокується розростанням тканини або появою запальних процесів. Патології долаються консервативними і хірургічними методами.

Захворювання носа: 6 причин

У ЛОР-клініці найчастіше встановлюють такі шляхи появи носових патологій:

  • Інфекції. Це найрозповсюдженіша причина. Її проявами є синусити, або запалення навколоносових пазух, та інфекційний риніт, чи запалення слизової оболонки носа. Синусити виявляються у формі фронтиту, гаймориту, сфеноїдиту, етмоїдиту. Патології супроводжуються гнійними виділеннями. Будь-яка форма синуситу вимагає негайного лікування, адже потрапляння гною у мозок чи прилеглі тканини загрожує ускладненнями, несумісними з життям.
  • Неінфекційні збудники. Подібні хвороби носа — алергічний риніт, який супроводжується чханням, кашлем, рясним сльозовиділенням. Успіх у боротьбі з захворюванням полягає в усуненні алергену.
  • Поліпи. Супроводжуються розростанням слизової оболонки, яка перегороджує носові шляхи і спричиняє утруднене дихання. В пацієнта порушується слух і нюх, ніс постійно закладений, а голос гугнявий. Поліпи зазвичай усуваються операційно, а на ранніх стадіях — за умови прийому антигістамінних і протизапальних препаратів.
  • Хронічні хвороби носа і приносових пазух. Однією з таких недуг є склерома. Розвиваючись протягом кількох років, захворювання призводить до атрофічних змін слизової. Через утруднене дихання відчуваються головний біль, постійна сонливість, закладеність носових ходів і загальна слабкість. Організм не отримує кисень у потрібній кількості, через що порушується обмін речовин у тканинах. Склероми можна позбутися за допомогою інгаляцій та медичних препаратів.
  • Травми. Пошкодження цілісності м’яких тканин і кісток має відкриту або закриту форму, зі зміщенням кісток чи без нього. Наслідком травм є гематома та набряк.
  • Вроджені хвороби носа. Значна деформація носової перетинки провокує звуження ходів і хронічний перебіг патологій. Через ненормальний стан хрящової тканини слизова оболонка постійно суха, пацієнт хропе, швидко втомлюється і страждає через низький нюх.

Успішне подолання патології забезпечується вчасним лікарським оглядом і правильно поставленим діагнозом, який дозволяє вибрати потрібну схему лікування.

Як проходить лікарська консультація при захворюваннях носа та приносових пазух

Необхідність у візиті до ЛОРа виникає при таких відчуттях:

  • постійний нежить;
  • часті носові кровотечі;
  • біль;
  • закладеність;
  • виділення: гнійні, слизові, з кров’ю;
  • порушення нюху.

Консультація ЛОРа передбачає огляд хворого органу й постановку питань щодо часу виникнення симптомів, їх перебігу, наявності супутніх захворювань. Якщо пацієнт здавав аналізи перед записом на прийом або раніше, варто показати їх лікарю. Що більше інформації про історію хвороби отримає медперсонал, то успішнішим буде результат. Хвороби носа і приносових пазух, лікування яких відбувається на основі встановленого діагнозу, усуваються додатковими до медикаментозних процедурами.

Щоб уникнути недуг, варто вчасно проводити профілактику. Комплекс попереджувальних дій складається з правильного харчування. Споживання достатньої кількості вітамінів, нутрієнтів та мікроелементів забезпечить організм поживними речовинами і посилить імунітет. Уникнення переохолодження — це один з важливих профілактичних пунктів, адже тривала дія низької температури знижує захист. Варто якнайменше контактувати з хворими і промивати ніс.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...