15:48, 27 вересня 2023 р.
Перейменування ще 13 вулиць обговорять у Луцьку
Лучан просять долучитися до процесу перейменування вулиць.
В обласному центрі Волині продовжується процес декомунізації та дерусифікації. З 2015 року з цих підстав у місті перейменували 103 вулиці, близько чотирьох десятків досі в черзі. На жовтень-листопад у Луцьку уже заплановані громадські слухання щодо перейменування 13 з них.
Повідомлення про проведення громадських слухань з’явилися на сайті Луцької міської ради.
Громадські обговорення заплановані на 24 жовтня та 14 листопада 2023 року. Обидва відбудуться о 15 годині у конференц-залі Центру надання адміністративних послуг. Лучан просять долучитися до процесу перейменування вулиць.
На першому засіданні розглядатимуть питання щодо зміни назв шести вулиць міста:
Левітана пропонують перейменувати на честь одного з ідеологів Організації українських націоналістів (ОУН) Степана Ленкавського (наступник Степана Бандери); Щусева мають намір перейменувати на честь Любомира Гузара – патріарха–предстоятеля Української греко-католицької церкви; Трункіна, можливо, носитиме назву Василя Івахіва – першого командира УПА на Волині; Проектовану пропонують перейменувати на честь гетьмана Пилипа Орлика; Крилова, ймовірно, назвуть на честь волинського краєзнавця Вальдемара Пясецького; частину вулиці Сєченова пропонують перейменувати на митрополита Сікорського, а другу назвати провулком Івана Богуна.
На громадському обговоренні, що заплановане на листопад, обиратимуть нові назви для ще семи вулиць Луцька:
Брюллова пропонують назвати на честь української письменниці Наталени Королеви, або підполковника війська УНР Миколи Сціборського; Гризодубової, ймовірно, носитиме ім’я волинянки, яка організувала меддопомогу повстанцям УПА, Василини Демчинської; Рахманінова планують назвати на честь астрономки Олени Казимирчак-Полонської; Ландау пропонують перейменувати на Дениса Костюка – військового, який загинув під Бахмутом у березні 2023 року; Декабристів – на князя Василька Захарова – на князя Романа; Жуковського пропонують назвати на честь гетьмана Павла Полуботка.
Місцеві жителі можуть письмово надсилати свої пропозиції чи зауваження щодо перейменування згаданих вулиць до проведення громадських слухань на адресу Центру надання адміністративних послуг, що на вулиці Лесі Українки, 35. Також заяви можна зареєструвати на платформі електронної демократії. Варто врахувати, що анонімні пропозиції не реєструватимуть.
Нагадаємо, станом на кінець червня 2023 року у Луцьку було перейменовано 84 вулиці: 27 – у рамках процесу декомунізації, який розпочався у 2015-му, та 57 – лише після повномасштабного вторгнення.
З того часу Луцька міська рада прийняла ще кілька рішень про перейменування 19 вулиць та двох провулків:
Туполєва – на честь полковника армії УНР Андрія Мельника; Тарасова – Героїв рятувальників; Романюка – Спокійна; Міліційна – Пекарська; Пирогова – Польна; Писаревського – Олімпійська; Челюскіна – Просвітянська (повторне рішення, попереднє скасоване); Янки Купали – Винокурна; Докучаєва – Мальовнича; Баранова – на честь командира куреня УПА Олексія Брися; Ломоносова – Монопольна. Даргомижського – Мистецька; Боткіна – на честь лікаря-хірурга з Ківерцівщини Олександра Федорчука; Щепкіна – Василя Кука головнокомандувача УПА; Сенатора – Старобульварна; Качалова – В’їзна; Купріна – Валова; Кутузова – Княжа; провулок Баранова – Граничний; провулок Качалова – В’їзний; вулицю Станіславського, що в Гнідавському районі міста, розділили на дві частини: першу назвали іменем князя Ярослава Мудрого, інша стала провулком Гостинним (повторне рішення, попереднє скасоване).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:27
13 вересня
23:01
11 вересня
10:09
11 вересня
Понад 3,2 млн грн на підтримку дітей-сиріт зібрано завдяки клієнтам мережі магазинів EVA
Новини компаній
15:00
10 вересня
10:44
10 вересня
live comments feed...