• Головна
  • На Волині вперше батьки об’єдналися проти поборів у школах (ФОТО)
09:03, 14 листопада 2013 р.

На Волині вперше батьки об’єдналися проти поборів у школах (ФОТО)

Здавати гроші на те, чим повинна забезпечувати держава, набридло батькам нововолинських школярів.

Добровільні внески не такі вже й добровільні. Батьки школярів та дошкільнят заявляють, що здають кошти під психологічним тиском. Перша спроба протистояння таким поборам з’явилася у мережі Інтернет, - повідомляє «Нововолинськ Діловий».

Група для тих, кому «набридло здавати гроші на те, чим повинна забезпечувати держава» була створена в соціальній мережі «Однокласники» нещодавно. Нині вона налічує близько сотні активних учасників.

Адміністратором групи виступила молода мама двох малюків Оксана Шесталюк. Вона вважає, що державна та міська влада повинна забезпечити дітям безкоштовну освіту. Адже саме такою її декларує кожен український уряд. Проте на ділі батькам доводиться брати на себе чималу частку фінансових зобов’язань. З міського ж бюджету кошти, хоч і виділяються, проте незначні. До того ж їхнє освоєння часто викликає небезпідставні підозри про завищені ціни та нічим неприкриту безгосподарність заслужених чиновників.

«Багато батьків вважають добровільні внески примусовими, – розповідає пані Оксана. – Більшість здає їх з однієї причини – усі так роблять. Не бажаєш бути «білою вороною», хочеш, аби твою дитину не гнобили – теж здавай. Щоб зламати цей стадний інстинкт ми створили групу в соціальній мережі «Однокласники». Вона називається «Ми проти поборів у навчальних закладах!».

Це перший крок до того, щоб батьки, які не хочуть здавати добровільні внески, об’єдналися між собою. Коли в групі чи класі не платитимуть цих коштів п’ятеро чи десятеро мам, тоді й інші перестануть. І що буде далі? Влада просто муситиме звернути на це увагу і знайти якесь рішення, а не валити усе на плечі батьків».

Що ж, ідея насправді проста. Є група в соціальній мережі. У ній створено теми із номерами шкіл та дитячих садків. Кожна мама і тато може відмітити себе у тій темі, навчальний заклад якої відвідує їхня дитина. Таким чином зберуться групи однодумців й уже тоді разом зможуть вирішувати, як саме їм протистояти добровільно-примусовій підтримці освітнього бюджету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...