10:04, 18 листопада 2013 р.
На Волині відреставрували старовинний храм (ФОТО)
На Волині відреставрували старовинний храм XVIII у селі Піддубці Луцького району, на що витратили 2,4 мільйона гривень з державного бюджету.
Покровська церква у Піддубцях протягом тривалого часу була у аварійному стані: її постійно підтоплювали ґрунтові води.
Роботи для захисту і реставрації будівлі почалися ще десять років тому. Нещодавно вони завершилися, повідомили у прес-службі Волинської облдержадміністрації.
За 2,4 мільйона гривень у храмі зробили горизонтальну гідроізоляцію стін цоколя, заповнили шпури і обробили стіни цокольної частини гідрофобізуючими розчинами. На фасаді заробили тріщини та ліквідували грибок. Також відреставрували і зашпаклювали стіни фасадів, карнизів та відкосів. Окрім того, ремонтники пофарбували зовнішні стіни та виклали гранітною плиткою підлогу.
Фасад церкви укріплювало підприємство «Луцьксантехмонтаж №536». Як розповів його директор Ігор Чорнуха, процес реставрації був технологічно непростим, однак спеціалісти впоралися на відмінно: цокольні стіни захищені від вологи, фасад оброблений антигрибковими засобами, тріщини ліквідовані, оздоблювальні роботи завершені.
Гроші з держбюджету на ремонт церкви виділили «прямим президентським дорученням і завдяки лобіюванню голови ОДА Бориса Клімчука», кажуть в ОДА.
До слова, цим же дорученням Янукович «дав» гроші, зокрема, на реставрацію Музею Стравінського в Устилузі та Художньої галереї в Луцькому замку.
У тому ж дорученні йдеться про реставрацію ще трьох об’єктів: городища «Вали» у Володимирі-Волинському, церкви Святого Дмитрія у селі Гішин Ковельського району та замкових мурів XV століття Луцького Верхнього замку. Ці роботи заплановані на 2014 рік.
Довідка
Церква Святої Покрови XVIII ст. – один з найцікавіших взірців барокової архітектури на Волині. Архітектор – видатний архітектор Павло Ґіжицький (автор костелу отців Бернардинів в Луцьку, Ліцеального костелу Св. Ігнатія Лойоли у Кременці тощо).
Церква є пам'яткою пізнього бароко, з чітко вираженими ордерними деталями, що характеризують перехід до класицизму. Храм складний, незвичний у плані, торець рамен увінчують дві триярусні вежі.
Великий восьмигранний верх спирається на масивні пілони. Увінчує це все велика барокова баня з декоративним ліхтариком. Поряд — маленькі вісім бань на бічних вежах. Архітектору Ґіжицькому приписують також проект храмового вівтаря, оздобленого колонами.
Церква входить до Державного реєстру національного культурного надбання і охороняється державою. (зі статті у Вікіпедії)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:39
7 жовтня
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
ТОП новини
live comments feed...