• Головна
  • На Іваничівщині археологи дослідили поселення ранніх слов'ян (ФОТО)
13:03, 9 грудня 2013 р.

На Іваничівщині археологи дослідили поселення ранніх слов'ян (ФОТО)

Нещодавно ДП «Волинські старожитності» провели археологічні дослідження на території нововиявленої пам’ятки – двошарового поселення ранньослов’янського часу та давньоруського періоду в селі Будятичі Іваничівського району, - йдеться на сайті волинських археологів.

Під час розвідок і розкопок археологи виявили та дослідили нову пам’ятку в басейні річки Західний Буг – поселення ранньослов’янського часу початку VI століття та ІХ-Х століть. Це друге відоме на Волині поселення празько-корчацької культури початку VI століття. Вигідне топографічне розташування на мисі, оточеному річкою та болотом, дало можливість заселятися на ньому в ІХ-Х століттях.

Наявність у культурному шарі кераміки періоду народження і дитинства Володимира Святославовича підтверджує ймовірність його перебування в Будятичах. До того ж, поки що археологи не виявили об'єктів цього часу, а лише фрагменти керамічних виробів: 5 фрагментів ліпних горщиків, з них – 4 стінки та вінчик. Це середні за розмірами посудини витягнутих пропорцій із ледь наміченою шийкою та пологими плечиками, з середнім випалом, помаранчевого кольору ззовні і чорного зсередини. Ця кераміка відповідає варіанту двох посудин празько-корчацької культури.

До слова, подібний посуд у 2005 році виявили на березі Хрінницького водосховища Рівненської області. Тоді дослідники продатували його першою половиною VI століття, а поселення визначили як перше і єдине на Волині поселення празько-корчацької культури ранніх слов’ян того часу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...