11:02, 13 грудня 2013 р.
Кримінал на активістів луцького Євромайдану готують найкращі фахівці, - юрист
Підозри про вчинення кримінального злочину шістьма активістами Євромайдану у Луцьку готувала слідча група правоохоронців, куди увійшли найфаховіші слідчі області, в тому числі спеціалісти Управління боротьби з організованою злочинністю.
Про це повідомив адвокат, депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов.
Нагадаємо, шістьох активістів Євромайдану –Ігоря Гузя, Майю Москвич, Сергія Григоренка, Богдана Шибу, Миколу Собуцького та Володимира Бондара підозрюють у вчиненні кримінального злочину за трьома статтями ККУ – статтею 295 (Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку), статтею 296 (хуліганство), і статтею 341 (Захоплення державних або громадських будівель чи споруд ) (Детальніше див. Довідку внизу)
«Створена слідча група, до якої увійшли найфаховіші слідчі правоохоронних органів Волинської області. Очолює цю групу один з прокурорів прокуратури Волинської області. Є серед членів групи і представники Управління по боротьбі з організованою злочинністю. Саме ця група працює над кримінальним провадженням щодо дій активістів Євромайдану», - повідомив Андрій Осіпов.
Осіпов вважає, що висунуті проти активістів звинувачення не мають складу злочину, й відтак – якщо справа дійте до суду – суд відхилить звинувачення, висунуті правоохоронцями.
«Наприклад щодо звинувачень у закликах, які загрожують громадському порядку, передбаченими статтею 295. Активісти Євромайдану таких закликів не робили. Їх заклики – це політичні вимоги, висловлення політичної позиції», - вважає Осіпов.
«Якщо говорити про хуліганство, в чому звинувачують ряд активістів Євромайдану, то спершу треба зрозуміти, як закон трактує термін «хуліганство». А у законі йдеться: «Хуліганство – це грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом», - нагадує Осіпов.
«Саме так трактує міліція дії активістів Євромайдану, які винесли з облради портрети Віктора Януковича, й потім один з них повісили на ялинці. Я вважаю, що такі дії не можна вважати хуліганством. Адже де тут «порушення громадського порядку» чи «неповага до суспільства»? Це робилося у присутності людей, які повністю схвалювали такі дії і водночас вели себе мирно. Це - всього лиш реалізація законного права громадян на проведення мирної акції протесту», - каже Андрій Осіпов.
Щодо звинувачень за Статтею 341 – захоплення будівель – то тут ідеться про акцію протесту під стінами облради у вівторок, 3 грудня.
Осіпов і тут не бачить підстав для криміналу: «Фактично жоден з опозиціонерів будівлі не захопив. Бо захопити – це зайняти її повністю або частково, перешкоджаючи роботі. А активісти Євромайдану тоді, 3 грудня навіть в середину не зайшли, бо будівлю заблокували представники міліції».
Водночас Андрій Осіпов вважає: «Без сумніву, підстави для початку розслідування у правоохоронців були. Міліція зобов’язана реагувати і давати таким діям правову оцінку. Але після аналізу всіх обстави цієї справи справа має бути закрита за відсутністю складу злочину».
Осіпов додає: якщо справу все ж передадуть до суду, він сподівається, що там винесуть справедливе рішення і виправдають активістів Євромайдану.
Довідка
Стаття 295 ККУ: Заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку
Публічні заклики до погромів, підпалів, знищення майна, захоплення будівель чи споруд, насильницького виселення громадян, що загрожують громадському порядку, а також розповсюдження, виготовлення чи зберігання з метою розповсюдження матеріалів такого змісту -
караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.
Стаття 296 ККУ: Хуліганство
1. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, -
карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.
2. Ті самі дії, вчинені групою осіб, -
караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за хуліганство, чи пов'язані з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов'язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії, -
караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, -
караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
Стаття 341. Захоплення державних або громадських будівель чи споруд
Захоплення будівель чи споруд, що забезпечують діяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, з метою незаконного користування ними або перешкоджання нормальній роботі підприємств, установ, організацій -
карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
22:29
4 грудня
live comments feed...