11:30, 21 травня 2014 р.
Кого з викладачів студенти СНУ назвали хабарниками?
З метою визначення рівня хабарництва у вищих навчальних закладах нашої області, Волинська Самооборона Майдану 26-27 квітня провела опитування студентів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, - повідомляє прес-служба Самооборони Луцька.
У межах дослідження опитаний 1461 студент. З них 1121 – жінки, решта, 340 – чоловіки. Абсолютна більшість опитаних навчається на стаціонарі, з них 31,5% на платній основі, решта ж – на державній.
Опитування відзначило високу якість освітніх послуг в СНУ - 59% опитаних вважають рівень високим. Ще 39% вважають його середнім і лише 1,8% - низьким.
Серед найбільших проблем навчального закладу студенти назвали «відсутність гарантій знайти добру роботу після закінчення» - 57%, та неякiсне викладання деяких предметів - 35,5%. Також найчастіше згадувалися такі проблеми, як: низький рівень стипендії, недостатнє забезпечення комп’ютерами та інтернетом, технологічна відсталість, поганi умови проживання у гуртожитках та несправедливість керівництва ВУЗу та викладачів. Ще частина (19,8%) заявила, що їх «все влаштовує, проблем немає».
54,8% сказало, що викладачі вимагають у них купувати їх книги та навчальні матеріали. Ще 22,9% заявили, що у них вимагають купувати «недорогі подарунки для викладачів, наприклад, квіти». 17,1% згадали, що були змушені платити за те, аби їх поселили у гуртожиток. 16,8% підтвердило, що викладачі беруть гроші за оцінки.
Проте особисто з корупцією серед викладачів стикалося 10,7% і 47,8% - знають про корупцію в СНУ від друзів. Натомість 39,5% заявили, що про корупцію у цьому виші нічого не чули.
Також студентам було запропоновано назвати імена викладачів та факультетів, причетних до корупції. Серед найбільш згадуваних були факультети: Юридичний, Економічний, Географічний, Інститут фізичної культури, Факультет міжнародних відносин. Більше п’яти разів згадували таких викладачів, як:
Бортнікова А.В.
Бєлих О.М.
Батюк О.В.
Бусленко В.В.
Грицюк І.П.
Кордунова
Петрович В.В.
Ращинська
Яцишина Н.П.
Стрільчук Л.В.
Федчик Ю.Ю.
Митчик О.П.
64,4% лишили це запитання без відповіді.
Яке ж ставлення у студентів волинського вишу до корупції? Більшість із них (54,4%) вважають, що корупцію слід викорінювати, ще 27,6% вважають, що з корупцією потрібно боротися у великих масштабах, але добровільні подарунки не є злом. Погоджуються платити і мати менше проблем 4,6% опитаних, а 11,2% із них вважають, що корупція є природним явищем і викоріненню не підлягає.
Нагадаємо, що 24 квітня Волинські самооборонівці довели до відома вчену раду університету про проведення добровільного анонімного опитування серед студентів, аби визначити рівень корупції в навчальному закладі. Попри несприйняття окремих викладачів такої ініціативи, керівництво вишу пообіцяло сприяти у його проведенні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
ТОП новини
live comments feed...