• Головна
  • Самооборона Волині збирає інформацію про корупцію в Волинському центрі туризму
15:50, 6 червня 2014 р.

Самооборона Волині збирає інформацію про корупцію в Волинському центрі туризму

У зв’язку з появою в мережі Інтернет інформації про роботу Волинського Центру туризму спорту та екскурсій, у відділ протидії корупції Самооборони Майдану почали надходити звернення про можливі фінансові зловживання у цій структурі, - повідомляють у прес-службі Самооборони Волині.

Зокрема, в одному з листів описується схема, за якою Центр виконує замовлення по організації поїздок та екскурсій, прикриваючись роботою екскурсійно-методичного відділу, який знаходиться на державному утриманні.

Схема роботи наступна: користуючись налагодженими зв’язками зі шкільними колективами та дітьми через мережу туристичних гуртків при школах, працівники Центру без особливого афішування збирають групи дітей та організовують поїздки по Україні (Волинь, Карпати, Поділля). Поїздки звичайно ж організовуються не безкоштовно.

Питання відоме і популярне: куди ідуть гроші і яким чином здійснюється їх облік. Брати кошти на організацію поїздок – це, по-перше, комерційна діяльність, якою не має права займатись державна організація, і по-друге, туристичні поїздки – це ліцензована діяльність, яка потребує відповідних дозволів та договорів.

З огляду на це, вимагаємо в управління освіти та науки Волинської обласної державної адміністрації:

- терміново перевірити роботу Центру туризму спорту та екскурсій на предмет здійснення незаконної комерційної діяльності та існування так званої «чорної» бухгалтерії;

- надати та оприлюднити копії відповідних документів, які підтверджують чи спростовують здійснення комерційної діяльності та надання послуг із організації туристичних подорожей;

- перевірити законність та дотримання процедур при зборі коштів у батьків дітей на поточне утримання Центру чи покращення умов їх перебування;

- залучити до перевірки контрольно-ревізійне управління.

Можемо припустити, що екскурсійно-методичний відділ насправді не бере грошей в батьків дітей за організацію поїздок, а лише здійснює методичне та організаційне забезпечення. Найімовірніше, що так і будуть переконувати в Центрі.

Проте, у зверненні є інформація, що суми, які надають клієнти за здійснення поїздок є вищими, ніж собівартість подорожі. Куди іде надлишок цих коштів (прибуток) – невідомо. Загалом ціни тримаються лише трохи нижче середніх по місту… бо ж ні зарплату працівникам, ні орендну плату за приміщення ні податки платити не доводиться, бо це все люб’язно забезпечує держава.

В цьому випадку екскурсійно-методичний відділ має надати документи, які свідчать про формат роботи та взаємодії з батьками: договори про методичне забезпечення поїздок, договори між перевізниками та кожним із батьків, договори на проживання чи харчування, списки осіб, які взяли участь в подорожах тощо.

Непоганим підтвердженням такої діяльності можуть стати свідчення людей, які раніше скористались такими послугами. Просимо небайдужих людей, які мали такий досвід, звернутись на гарячу лінію Самооборони Волині, та повідомити про ці факти. Тел. 067-11-00-577, 066-34-18-053.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самооборона волині
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...