• Головна
  • ЄС і США обговорюють нові санкції проти Росії
аналітика, новини
15:29, 30 серпня 2014 р.

ЄС і США обговорюють нові санкції проти Росії

аналітика, новини

Події останніх днів на сході України виявилися переломними в сприйнятті російсько-українського конфлікту в Сполучених Штатах та інших західних країнах. Вперше НАТО і Вашингтон твердо заявили про вторгнення російських військ на територію України. Американська преса і коментатори роблять припущення про те, чим можуть відповісти США і їх союзники на відверто агресивні дії Москви.

 

В четвер остаточно розвіявся наліт двозначності, що покривав російське втручання в конфлікт в східній Україні. Колона бронетехніки, відкрито прослідувала з території Росії через російсько-український кордон в південному напрямку, була помічена розвідувальними супутниками. Зображення російської військової техніки, що знаходиться на Україні, стали однозначним доказом, від якого відмахнутися не міг ніхто. В четвер під час спеціального брифінгу президент Барак Обама звинуватив Росію в регулярному порушенні кордону України:

 

«Росія навмисне і багаторазово порушувала суверенітет і територіальну цілісність України, і нові зображення російських військ, що знаходяться всередині України, надають всьому світу пряму можливість переконатися в цьому», - сказав президент Обама.

 

У п'ятницю генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен зробив ще більш різку заяву: "Це грубе порушення суверенітету і територіальної цілісності України ... Такі дії суперечать всім дипломатичним зусиллям щодо досягнення миру". За даними НАТО, в військових операціях на українській території бере участь щонайменше тисяча російських військовослужбовців. Репортери інформаційного агентства The Associated Press передають з Новоазовська, захопленого сепаратистами за підтримки бронетехніки, про те, що на декількох танках, які вони бачили в місті, немає ніяких позначень, що свідчать про їх належність російської армії. Але у танкістів були російські сухі пайки.

 

Неспростовні докази прямого втручання російської армії в конфлікт на сході України підводять риску під багатомісячними надіями західних столиць на те, що їм вдасться за допомогою умовлянь і попереджень переконати Володимира Путіна відступитися під слушним приводом від України, пише у коментарі для CNN Ульріх Шпек з європейського відділення Фонду Карнегі. "Швидше за все, прийшов кінець спробам канцлера Ангели Меркель запобігти погіршенню за допомогою дипломатії, - пише Шпек. - Метою Берліна, який взяв ініціативу в переговорах Заходу з Росією, було надання Путіну можливості зберегти обличчя, відкривши йому шлях до відступу, який би не виглядав поразкою. Але метою Росії в цих переговорах було досягнення контролю над Україною. Однак непрямого втручання для цього було недостатньо. Тому Путін або повинен був змиритися з поразкою, або перестати робити вигляд, що Росія не залучена у конфлікт. Він вибрав останнє ".

 

Цікаво, що, незважаючи на прямі докази присутності російських військ на території України, президент Обама в четвер уникнув відповіді на пряме запитання про те, чи є Росія агресором і чи готовий Вашингтон ввести нові санкції у відповідь на російське вторгнення на Україну. Як сказав в інтерв'ю Радіо Свобода Пол Грегорі, професор університету Х'юстону, багато західних лідерів все ще воліють утримуватися від визнання Москви в якості агресора, поки не бажаючи вживати вкрай жорсткі рішення, необхідні для протидії агресору. Як каже в інтерв'ю CNN колишній командувач силами НАТО в Європі генерал Уеслі Кларк, Захід все ще не готовий визнати те, що Європа зіткнулася з агресією:

 

- Ми не хочемо опинитися обличчям до обличчя з фактом, що ми зіткнулися з реальною агресією і повинні будемо відповісти на неї ефективними діями.

 

Відставний генерал Кларк сумнівається в тому, що санкції змусять найближчим часом Володимира Путіна відмовитися від своїх українських планів. На його думку, набагато більш ефективним заходом буде надання військової допомоги Україні - і порадою, і підготовкою її армії, і розвідувальною інформацією, і сучасним озброєнням. Як і деякі інші американські аналітики, він вважає, що плани Кремля, швидше за все, можна нейтралізувати перемогами на полі бою, поставивши його перед необхідністю сплатити високу ціну за вторгнення.

 

У п'ятницю на засіданні в Мілані міністри закордонних справ кількох європейських країн піддали критиці Москву і висловилися за введення нових санкцій проти Росії. Метою було обговорення санкцій, які будуть розглядатися в суботу на саміті Європейського союзу в Брюсселі. Як попередив міністр закордонних справ Люксембургу, не виключені ніякі варіанти дій, за винятком прямих військових акцій. На засіданні розглядатиметься запит України про надання військової підтримки. Але найбільш небезпечним для Москви може стати пропозиція, яку, за інформацією служби Bloomberg, може висунути прем'єр-міністр Великобританії. Лондон готовий взяти на себе лідерство і запропонувати те, що деякі фахівці називають "ядерним варіантом" - відрізати Росію від міжнародної банківської системи платежів SWIFT, що означатиме практично повну фінансову ізоляцію російського бізнесу від світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЄС і США #НАТО #санкції
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...