• Головна
  • Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО)
09:00, 2 серпня 2011 р.

Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО)

Під час проведення археологічного нагляду за земляними роботами в селі Пересопниця Рівненської області (будівництво історико-археологічного комплексу «Пересопниця») виявлено культурний шар епохи бронзи, ранньослов'янського часу, доби Київської Русі та пізньосередньовічного періоду. Про це «Перець по-ковельськи» повідомили у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

Під час робіт на давньоруському городищі для розміщення і обслуговування муляжу фортифікаційної споруди древнього княжого міста було закладено шурф розмірами сім квадратних метрів. В ході цих робіт було виявлено об'єкт та культурний шар доби енеоліту, культурний шар доби раннього заліза, періоду Київської Русі та пізнього середньовіччя, окремі знахідки XVIII-ХІХ ст.

Знайдено фрагменти ліпної та гончарної кераміки: ліпна представлена розвалом амфори, фрагментами вінець та стінок з типовими для енеоліту та доби ранньої бронзи технологічними ознаками, фрагментами кераміки та фрагментом пряслиця доби раннього заліза. Гончарна кераміка представлена фрагментами сіроглиняної кераміки, виготовленої із якісного тіста, інколи вкрита поливою, має якісний випал і датується ХІІІ - ХІХ ст. Також було виявлено металеві (бронзові та залізні) вироби, крем'яні відщепи та остеологічні залишки.

Під час робіт в урочищі Пастівник (розміщення і обслуговування муляжу садиби ХІІ ст.) було виявлено могильник, об'єкт та культурний шар періоду Київської Русі, пізнього середньовіччя та окремі знахідки XVIII-ХІХ ст. Грунтовий могильник знаходиться поблизу кам'яного хреста, розташованого в північній частині ділянки. На відстані 3,8 м на північний схід від останнього розчищено дві вирізаних з вапняку плити розмірами 2,15х0,61-0,66х0,19-0,25 м та 1,88х0,58-0,69х0,25 м. Плити лежали перпендикулярно одна на одній у формі хреста. Верхня плита була зсунута бульдозером і знаходилась на рівні сучасної поверхні, нижня - на глибині 0,3 м. Приблизно за 1,6 м на південь від нижньої плити виявлено два випростаних поховання та нижня частина третього, орієнтовані по лінії схід-захід, головами на захід. Поховальний інвентар відсутній.

Сильно зруйнований об'єкт ХІ-ХІІІ ст. зафіксовано на території муляжу садиби під час встановлення робітниками частоколу. Шурфом розміром 3х1 м розкрито залишки глиняної печі та заглиблення, заповнене фрагментами давньоруського гончарного посуду.

Нагляд на всій площі будівництва продовжується і нині. Окрім керамічних виробів зібрано значну колекцію металевих виробів, печаток та монет.

 

Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-1
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-2
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-3
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-4
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-5
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-6
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-7
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-8
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-9
Волинські археологи зробили нові знахідки у Пересопниці (ФОТО), фото-10
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...