• Головна
  • Луцькі реалії. Наші недешеві перешокласники
16:50, 5 серпня 2011 р.

Луцькі реалії. Наші недешеві перешокласники

Аби зібрати першокласника до школи, луцьким батькам доведеться викласти з кишені щонайменше 1200-1500 гривень.
У кошторисі витрат найбільше припадає на шкільну форму та форму для уроків фізкультури.

Дівчаткам-першокласницям форма, залежно від якості, обійдеться в 250-300 гривень. За такою ціною на Центральному ринку продають дівчачі комплекти луцьких виробників: із жакета, штанців та сарафана.

Найдешевша хлопчача форма-«двійка» обійдеться приблизно в 210 гривень, а «трійка» – у 300-320. Продавці кажуть, що на формі можна зекономити приблизно 80-100 гривень, якщо купувати минулорічні моделі.

Імпортна форма трохи дорожча: дівчача - 320-350 гривень, а хлопчача – 250-300 гривень.

Батькам також доведеться витрачати гроші на дівчачі блузи та хлопчачі сорочки, які вартують від 90 гривень.

Найдешевші класичні туфлі купують за 120-150 гривень, а кросівки обійдуться в 80-150 гривень. Окремо варто подбати про змінне взуття – мокасини чи босоніжки, а це від 80 гривень і більше.

Спортивна форма коштує від 150 гривень. Якісніша – від 230 гривень.

Окремо варто зазначити, що деякі школи рекомендують батькам купити вишиванки для урочистих заходів або відкритих уроків. Українська сорочка для першачка вартує від 140 гривень.

Дівчатка також не обійдуть без декількох пар колгот та бантів. За пару колгот батькам треба віддати близько 40 гривень, а за банти щонайменше 4 гривні.

Мами першокласників у кошторис витрат також записують куплені декілька гольфів чи сорочок, ціна на які – від 50 гривень.

Наплічники на ринку вартують від 50 гривень, однак продавці радять купувати якісніші, а отже дорожчі. Найдешевші з них - 110 гривень.

Сумку або цупкий тканинний пакет для змінного взуття можна купити від 40 гривень.

Як запевняють батьки, брати звичайні шкільні зошити для нинішніх першокласників немає потреби, адже більшість первачків навчають за так званими робочими зошитами на кожен предмет. На них доведеться викласти приблизно 100-200 гривень залежно від вимог навчального плану школи.

Найпримітивніші пенали коштують від 10 гривень. Канцтовари – кольорові олівці, фломастери, гумка, набір ручок, лінійка, кольоровий папір, фарби, ножиці, пластилін, палички для рахування – обійдуться у 120-150 гривень.

Харчування дитині на місяць у школі обійдеться в 70 гривень. Благодійний внесок на ремонт школи залежно від навчального закладу становитиме від 20 гривень у місяць. А невеликий букет першій вчительці це ще не менше 40 гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...