13:03, 25 січня 2015 р.

Екскурсії Львівщиною

Для мене осінь - найкраща пора року для мандрівок. Прохолодне повітря, жовте листя, теплий шарф і рукавички, чашка гарячої запашної кави на ще не закритій терасі маленької львівської кав'ярні... А ще вузькі європейські вулички, різноманітні кафе і ресторани, затишні парки й імпозантні архітектурні будівлі, дивні музеї і такі ж дивні штукенції в них. І все це - осінній Львів. Екскурсії Львівщиною продемонструють вам усю красу цього міста.

Площа Ринок

Зазвичай місцеві мешканці центральну площу міста називають музеєм просто неба. Розміри площі невеликі - 142 на 129 метрів. У центрі площі Ринок розташований магістрат - будівля міського управління, збудована ще в кінці XIV століття. Навколо площі - збудовані у кінці XVІІІ - на початку ХІХ століття фонтани з фігурами грецьких богів: Нептуна, Адоніса, Амфітрити, Діани.

Палац Корнякта – надзвичайно цінна ренесансна пам’ятка 1580 року, палац найбагатшого львів’янина за всю історію міста купця Костянтина Корнякта.

Грек за походженням, з острова Крит, Костянтин Корнякт, котрий замешкав у Львові в XVI столітті і контролював торгівлю вином на всьому Чорномор’ї, був меценатом, досвідченим і мудрим чоловіком, знав багато східних мов. Завдяки Корнякту ми тепер насолоджуємось чудовими архітектурними пам’ятками Львова епохи Ренесансу. Цю кам’яницю збудував для нього на місці колишніх двох італійський архітектор Петро Барбон. За тодішніми законами усі кам’яниці, розташовані на Площі Ринок, могли мати не більше трьох вікон по фасаду, це було так зване правило рівних можливостей, адже кожне вікно першого поверху могло використовуватись для облаштування майстерні, крамниці чи аптеки, а також для реклами. Навіть найбагатший громадянин Львова Костянтин Корнякт, будучи купцем, не міг порушити цього правила. І лише пізніше, за свої заслуги перед польськими королями, одержав дворянський титул і дозвіл збудувати собі палац зі шістьма вікнами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...