• Головна
  • На Волині енергетична лоза – альтернатива газу
09:47, 30 серпня 2011 р.

На Волині енергетична лоза – альтернатива газу

Волинь – лідер у вирощуванні енергетичної лози в Україні. В облдержадміністрації відбулась прес-конференція на тему: «Створення промислових плантацій енергетичної лози на Волині”. Захід відбувся за участю обласних фахівців та представників ТОВ «SALIX energi».

Головуючий на прес-конференції, головний аграрій Волині Юрій Горбенко, поінформував присутніх про реалізацію в області програми з енергозбереження.  Від відзначив, що енергетичний потенціал нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії області становить: деревини – близько 500 тис. щільних кубометрів або ж, у перерахунку на умовне паливо, 130 тис. тонн. Запаси соломи, яку можна використовувати в енергетичних цілях, понад 340 тис. тонн на рік. Передбачається створення плантацій енергетичної лози, що дозволить отримати 60 тис. тонн деревної щепи, або 16 тисяч тонн умовного палива. Нині лозу вже вирощують на площі 148 га: у Горохівському районі – 90 га, Старовижівському – 55 га та Володимир-Волинському – 3,5 га. Згідно з розрахунками головного управління агропромислового розвитку ОДА, в області в найближчій перспективі можливе створення таких плантацій на площі 3,6 тис. га, а в перспективі – до 30 тис. га.

Співвласник компанії-інвестора «SALIX energi» Костянтин Богатов, яке вирощує на Горохівщині на 130 га облогуючої землі кущовидну енергетичну лозу, поінформував, що Волинь вибрали не випадково. Зі слів фахівця, тут сприятливий клімат та відчувається підтримка влади. У планах, щодо висаджування лози, Іваничівський район.
Керівники проекту розповіли про основні європейські тенденції в розвитку відновлювальних джерел енергії та виробництво тепла і електроенергії та  про  переваги впровадження енергетичної лози.
До речі, технологія «вербової» енергетики давно користується популярністю у Польщі, Данії, Швейцарії.

Підсумовуючи, пан Горбенко зазначив, що влада області готова до співпраці на умовах прозорості та відкритості, оскільки реалізація проекту дасть Волині додаткові надходження до бюджету та створить нові робочі місця. Він також підкреслив, що проект втілюють у рамках державно-приватного партнерства. Крім того, Волинь є однієї із перших областей в Україні із залучення інвестицій у цю сферу.
Свою думку висловили й місцеві фахівці. Вони рекомендували інвесторам при висадці енергетичної лози застосовувати такі технології, щоб не шкодили природа Волині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...