20:01, 10 лютого 2015 р.
Що читати на канікулах, щоб відпочинок приніс користь
Час літніх канікул – довгоочікуване свято для школярів, а от їхні батьки і вчителі мають подумати, які книги не лише зацікавлять дитину, але й насправді принесуть їй користь. Звичайно, «Гаррі Потер» поза конкуренцією, але він не допоможе дитині адаптуватися до напруженого ритму навчання у сучасних школах.
Яку літературу обрати для самостійного опрацювання впродовж канікул, щоб Ваша дитина на початок нового учбового року почувалася впевненішою? Це питання турбує багатьох батьків. Отже декілька рекомендацій не стануть на заваді.
Перш за все, визначимося з віком. Різний вік – різні зацікавлення, інтелектуальні та фізичні можливості для опанування навчальної і художньої літератури. Розглянемо категорію від 6 до 11 років.
Звичайно, до списку має увійти художня література і твори усної народної творчості:
• казки, легенди в адаптованому вигляді;
• книги про однолітків;
• книги про тварин;
• розвиваючі книги, що поширюють світогляд, на кшталт "Чомусик и Томусик и великие открытия";
• пригодницька література;
• вірші – бажано ті, які будуть вивчатися у наступному році.
Художню літературу слід «розбавляти» певною кількістю навчальної літератури з найскладніших предметів, маємо на увазі підручники і зошити з математики, рідної мови та книги, що покращують техніку читання.
Батькам діток, що готуються перейти до 5 класу, підвищену увагу слід приділити математиці, оскільки переважна більшість дітей відчуває труднощі саме з цим предметом. У нагоді стане низка підручників, автором яких є Мерзляк: робочі зошити, підручники для 5 класу, збірники задач. Ця так звана пропедевтична (випереджаюча) література з погляду педагогіки має величезне значення для розумового розвитку дитини.
У комфортному ритмі, не поспішаючи, дитина набагато краще засвоїть певний відсоток нового матеріалу і психологічно буде почуватися впевненіше, коли побачить ті самі теми і вправи вже на уроці.
Слід зазначити, що книги для читання для школярів молодшої ланки мають бути доповнені яскравими картинками, кросвордами, вправами на розвиток логіки й уваги, запитаннями на розуміння тексту, певними розважальними елементами, такими, як гра у подарунок. Не забувайте, що маленьким дітям складно і фізично неможливо тривалий час зосереджувати увагу на одному предметі. Тому набагато більш ефективними будуть книги і робочі зошити з малюнками і вправами, що апелюють не стільки до логіки, скільки до уяви і фантазії. В ідеалі – придбайте дитині зошит-щоденник на кшталт «Мої досягнення», щоб навчити її самодисципліні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...