17:00, 21 вересня 2011 р.
Із 500-річного замку Радзивіллів на Волині хочуть виселити психлікарню
Члени постійної комісії Волинської обласної ради з питань духовності, релігій, освіти і науки, культури та ЗМІ провели виїзне засідання. У полі зору обранців громади були пам’ятки історії, містобудування та архітектури у Луцькому, Ківерцівському та Локачинському районах, містах Володимирі-Волинському та Луцьку.
Про це ЗІКу повідомили у прес-службі Волинської облради.
Перша зупинка депутатів – Свято-Покровська церква, що у селі Піддубці Луцького району. Це єдиний в Україні зразок хрестово-центричного дев’ятиглавого храму. За історичними літописами, цей шедевр барокової архітектури, з’явився на цьому місці у 1745 році. Інтер’єр цієї святині розписаний монументальним українським живописом і має дубовий різьблений чотириярусний позолочений іконостас ХІХ ст.
Неподалік храму розташована мурована брама виконана в барокових формах. У 2005 році за кошти обласного бюджету (50 тис. грн) була виготовлена проектно-кошторисна документація по реставрації пам’ятки. Сьогодні освоєно більше трьох мільйонів гривень, що надішли з держбюджету. Однак у зв’язку з інфляцією та кризовими явищами роботи не були завершені.
Наступним члени комісії оглянули Олицький замково-палацовий комплекс князів Радзивіллів ХVI ст., що у Ківерцівському районі. З 1956 року тут розташовується обласна психіатрична лікарня №1. На думку фахівців та архітекторів, замок доцільніше було зробити туристично-оздоровчим закладом із розширеним сучасним комплексом послуг, а медичному закладу надати інше приміщення.
Значні площі палацу сьогодні не використовуються для потреб психіатричної лікарні, поступово руйнуються: для них необхідно знайти застосування, але передусім провести наукові дослідження, обміри, паспортизацію пам’ятки національного значення та виготовити проектно-кошторисну документацію для заміни даху.
Депутати не оминули своєю увагою і Церкву Різдва Богородиці, що у селі Воротнів Луцького району.
Ця пам’ятка національного значення зведена у 1785 році. У 1869 році тут був проведений капітальний ремонт. Минулоріч спеціалісти провели обстеження пам’ятки та констатували необхідність заміни аварійних дерев’яних конструкцій даху.
Інженер з технагляду управління Волинської єпархії КП Надія Мироненко, розповіла, що нині тут є загроза падіння куполу церкви, а відтак їм необхідні кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації на проведення ремонтно-реставраційних робіт.
Історико-культурний заповідник «Старий Луцьк», що в обласному центрі-наступна зупинка обранців. Тут на черзі ремонтно-реставраційні роботи приміщення Шляхетського будинку (картинної галереї), консервація залишків церкви Іоана Богослова, вивчення технічного стану і заміна дерев’яних конструкції бойових галерей. Увага депутатів була спрямована і на Замковий Свято-Архангельський чоловічий монастир (колишній монастир бригіток у Луцьку), де нині тривають ремонтні роботи, та церкву Різдва Пресвятої Богородиці Загорівського монастиря, що у Локачинському районі, яка перебуває нині в аварійному стані. Наразі на кошти користувачів та обласного бюджету для обох культових споруд виготовляється проектно-кошторисна документація.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
live comments feed...