• Головна
  • Як проходить добровільне об’єднання громад на Волині?
10:24, 14 квітня 2015 р.

Як проходить добровільне об’єднання громад на Волині?

З 4-го березня 2015-го року набув чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», що створює всі необхідні законодавчі передумови для початку роботи з укрупнення територіальних громад.

Нагадаємо, 3-го березня 2015-го року Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», який містить принципи добровільного об’єднання територіальних громад, визначає суб’єктів та основні умови добровільного об’єднання, описує порядок об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст та надання їм державної підтримки.

За попередніми даними, які озвучили під час засідання колегії облдержадміністрації, на Волині внаслідок реформи міжбюджетних відносин гостро постала проблема незабезпеченості фінансовими ресурсами бюджетів міст районного значення та сільських і селищних рад. Так із 408 сільських, селищних та міських (міст районного значення) бюджетів кошти для утримання апаратів місцевих рад у повному обсязі передбачено лише у 245-ти, у решти ж територій фінансових ресурсів для утримання органів місцевого самоврядування недостатньо. В цілому дефіцит складає понад 11 мільйонів гривень. Найбільше таких проблемних громад у Ратнівському, Ковельському та Маневицькому районах.

Як свідчить попередній аналіз доходів та витрат місцевих бюджетів області, у разі об’єднання громад більшість питань щодо утримання закладів соціально-культурної сфери та апаратів місцевих рад буде вирішено.

За словами заступника голови облдержадміністрації Сергія Кошарука, на Волині процес об’єднання територіальних громад перебуває на стадії обговорення: на всіх рівнях виконавчої влади області проводиться постійна робота, відбуваються наради та засідання. Окрім того, в Ковельському районі та місті Нововолинськ створені окремі робочі групи.

- Зрозуміло, щось нове завжди лякає, адже на сьогодні більшість територіальних громад області ведуть усталений спосіб життя, а тому після об’єднання бояться опинитися у гіршій ситуації, але це хибне припущення, – запевняє Сергій Дмитрович. – Просто у такому вигляді, який наразі є, окремі громади не можуть себе профінансувати. Головним завданням укрупнення територіальних громад є не лише поліпшення матеріальної сторони та забезпечення добробуту громадян, а перш за все,  надання сільським громадам якісних базових соціальних та адміністративних послуг, які існують на рівні міст. Разом із тим, після об’єднання громад можна сподіватися на більш ефективне використання бюджетних коштів та інших ресурсів.

Нині держава змінила підхід та намагається максимально розвивати прихований потенціал регіонів: хоче створити конкурентне середовище та зменшити різницю між розвиненими і менш розвиненими регіонами. Оскільки закон про об’єднання громад уже набрав чинності, тож наразі кожна область має розробити перспективний план формування територій громад на основі методики, яку розробили у Кабінеті Міністрів України. Після того потрібно скористатися усіма передбаченими законодавством стимулюючими факторами: субвенціями та поверненням громадам податку на доходи з фізичних осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громади #Волинь #самоврядування #закон
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...