17:00, 4 серпня 2015 р.
КП «Ласка»: конфлікт не вщухає
Депутати Луцької міської ради, які входять до складу комісії з питань ЖКГ, екології, транспорту та енергозбереження, а також представники громадськості наглядно перевірили роботу КП «Ласка» і не змогли знайти компромісу із директором підприємства Богданою Новарчук.
Виїздне засідання комісії з питань ЖКГ, екології, транспорту та енергозбереження міської ради відбулось на території КП «Ласка» у вівторок, 4 серпня, пише Волинь.Post
Нині, питання щодо існування підприємства, що займається відловом та утриманням безпритульних тварин, гостро стоїть у Луцькій міській раді. Адже частина обранців громади вважає існування КП «Ласка» недоцільним через те, що воно постійно «висмоктує» бюджетні кошти на своє утримання. Також нещодавній скандал у пресі щодо виділення на паркан для підприємства пів мільйона гривень із міського бюджету, спричинив те, що низка депутатів підготували проект рішення із пропозицією ліквідувати КП «Ласка».
На початку зустрічі із міськими депутатами директор підприємства Богдана Новарчук провела невелику екскурсію територією, де утримуються бездомні тварини. На території КП «Ласка» розміщені воль’єри для собак та кішок. Є також операційне і післяопераційне приміщення. Але постійне гавкання собак та не дуже приємний запах від тварин дещо псують загальну картину на підприємстві.
Під час обговорення ситуації на підприємстві, а також, коли мова зайшла про бюджетні гроші, депутати міськради зайняли різні позиції. Василь Гриб та Олександр Пиза підтримували позицію Богдани Новарчук, а Богдан Шиба, Андрій Осіпов та член виконкому Олег Бондарукнаполягали, що існування так званого безпритулку дорого обходиться для міського бюджету, керівництво підприємства не бажає скоротити свої витрати, а тому його існування, на їхню думку, є збитковим та недоцільним.
Директор підприємства Богдана Новарчук переконувала депутатів, що КП «Ласка» за останнє півріччя стало прибутковим, адже заробило майже 20 тисяч гривень. Вона наголосила і на тому, що ще два роки тому, коли не існувало її підприємства, вулицями Луцька бродило майже 5 тисяч безпритульних тварин, нині ця цифра скоротилась до 779.
«Ми були перший рік збиткові, на другий теж збиткові, але з меншою сумою коштів, а цього року за 6 місяців ми стали прибутковими. Не всі комунальні підприємства можуть похвалитися такими результатами. Ми створені аби захищати лучан від можливих укусів безпритульних тварин. Медики можуть підтвердити, що у Луцьку значно зменшилась кількість скарг на покуси безпритульних тварин», - мовила Новарчук.
Депутат Луцької міської ради Андрій Осіпов зізнався, що два з половиною роки тому голосував за створення КП «Ласка». Але він вважає, що керівництво підприємства не виконало ті умови та обов’язки, які воно на себе брало.
«Я тоді не міг навіть подумати, що у КП «Ласка» працюватиме 18 людей і воно «з’їсть» півтора мільйона гривень. Нас тоді переконували, що на діяльність підприємства не буде потрібно видатків з бюджету. Нині ми маємо підприємство, яке підприємством фактично не є. За гроші Луцька це підприємство підбирає, кормить і стерилізує собак, які знаходяться за межами обласного центру. Працівники підприємства їздять по області і відловлюють тварин, які аж ніяк не загрожують лучанам», - зазначив Осіпов.
Новарчук повідомила, що всі послуги, які надаються за межами Луцька є платними. Тому витрати на ліки для тварин, пальне та харчування окуповуються і гроші на це аж ніяк не беруться з міського бюджету.
Депутат Василь Гриб наголосив, що облаштування паркану для підприємства є вкрай необхідним. Адже поряд живуть люди, які повинні відчувати себе у безпеці.
«Коли ми тільки відкрили КП «Ласка» всі були задоволені і вважали, що воно потрібне місту. Але як тільки мова зайшла за виділення 400 тисяч на паркан, то почались розмови про закриття підприємства. Це ініціатива міської ради, тому ми маємо думати як утримувати це підприємство аби воно не заважало мешканцям прилеглих будинків», - мовив Василь Гриб.
Опоненти Богдани Новарчук в один голос наполягали на тому, що коли КП «Ласка» є підприємством, то воно повинно бути спрямовано на утримання прибутку. Але КП «Ласка» жодного року свого існування не було прибутковим. Зокрема, обранець громади Богдан Шиба заявив, що кошти, які будуть спрямовані на паркан притулку могли бути витрачені на спорудження фортифікаційних споруд.
«Помилково зараз будувати паркан. Я ініціював ліквідацію підприємства, бо його керівництво не розуміє, що не можна будувати паркани за бюджетні кошти, коли в країні йде війна. Якщо цього не розуміють у КП «Ласка» то мабуть у ньому неадекватне керівництво. Треба людей лікувати, тварин лікувати, а не паркани за півмільйона гривень будувати», - мовив Шиба.
Були претензії у депутатів до Богдани Новарчук щодо розміщення КП «Ласка» у промисловій зоні, де мешкають люди. За словами члена виконкому міськради Олега Бондарука, у положенні про притулки вказано, що такі установи можуть розміщуватися лише за 300 метрів від житлових будинків.
Але Новарчук запевнила, що вона неодноразово зустрічалася із мешканцями вулиці Мамсурова, де знаходиться КП «Ласка» і з ними їй вдалося знайти компроміс.
«Ми зверталися до Міністерства екології та природних ресурсів, аби нам роз’яснили це положення. І нам у Києві погодили розташування притулку у промзоні, де межі до житлових будинків досягають 300 метрів. Людей можна зрозуміти, але вони постійно чимось незадоволені. Вони були незадоволені заводами та фірмами, які тут розташовувались, але це промислова зона. Ми зійшлися на тому, що у паркані буде звукоізолююча пластина, що поглинатиме гавкіт собак», - мовила Новарчук.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...