08:00, 27 серпня 2015 р.
Жителі одного з луцьких гуртожитків можуть замерзнути взимку без опалення
ПАТ «Електротермометрія» кинула напризволяще гуртожиток на вулиці Шевченка, 37а: цього року підприємство повідомило, що не заключатиме договір з ДКП «Луцьктепло» на здійснення опалення. А обладнання старої котельні підприємство взагалі вирішило демонтувати. Відтак, будинку загрожують холодні батареї взимку
Про це стало відомо під час засідання чергової 77 сесії міської ради, пишуть Волинські новини
Депутат Сергій Сівак розповів, що будинок, якому вже 42 роки, перебуває у відомстві ПАТ «Електротермометрія». Кілька років керівництво зверталося до міськради взяти будинок на теплопостачання від мереж ДКП «Луцьктепло». Саме підприємство - на грані зупинки, а котельня не дає можливості повноцінно опалювати будинок. 2 тижні тому «Луцьктепло» надіслало лист, що підприємство не має можливості постачати тепло в цей будинок.
На зборах мешканців, які відбувалися тиждень тому, лучанам запропонували встановити автономне опалення. Але мешканці гуртожитку визначилися, що встановити автономне опалення в короткі строки неможливо. Крім того, не всі можуть знайти 25-30 тисяч гривень на автономне опалення, оскільки в основному там живуть неплатоспроможні лучани, пенсіонери.
Крім того, як стало відомо, що у 2009 році міська рада розробила проект модульної котельні, яка могла б опалювати цей будинок.
Лучанин Ігор Матисюк, який живе в тому гуртожитку, розповів, що мешканці 36 із 70 кімнат виступають за те, щоб їм встановили модульну котельню. А Галина Семенюк додала: більшість мешканців - люди пенсійного віку, лежачі, ветерани, які неспроможні сплатити гроші за автономне опалення.
Заступник міського голови Лариса Соколовська розповіла, що проект 2009 року з будівництва модульної котельні у 2009 році зупинився, оскільки держава не надала передбачених грошей. А вартість такої котельні на той час складала 3,5 мільйона гривень. У липні ПАТ «Електротермометрія» повідомило, що не укладатиме договір з «Луцьктепло» на послуги з теплопостачання, а саму котельню планують розібрати. З директором підприємства зв’язатися ніхто не може.
Зі слів Лариси Соколовської, частина мешканців гуртожитку погодилася на встановлення індивідуального опалення. Ремонт газопостачання та встановлення лічильників на себе має взяти міська рада, а тим лучанам, які не можуть самотужки оплатити такі роботи, пропонують співфінансування.
Натомість будувати котельню для одного будинку, на її думку, - недоречно. Адже в 2009 році, коли планували встановити модульну котельню на ще один будинок. Будівлю суду та прилеглий садочок. Нині для решти об’єктів проблему вирішили, залишився лише гуртожиток.
Натомість лучани, які прийшли на сесію, зауважили, що про співфінансування їм ніхто не казав.
Зрештою, депутати проголосували за те, щоб створити робочу групу з числа депутатів, працівників міськради, та мешканців гуртожитку, аби напрацювати рішення, яке б задовольняло лучан.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...