08:00, 18 вересня 2015 р.
Яки зміни чекають луцький бюджет наступного року
Децентралізація дала Луцьку широкі можливості,зокрема, й у фінансовій сфері. Про це йшлося 17 вересня під час прямого ефіру з Луцьким міський головою Миколою Романюком на телеканалі «Аверс»
Романюк розповів, що бюджетна децентралізація має значні переваги для міст. Так, у Луцьку вже працюють над бюджетом 2016 року. «Вже можемо приймати його без обласного і без державного бюджету, прорахувавши освітню і медичну субвенцію», - зауважив мер.
Так, зі змінами до Бюджетного кодексу фінансування освіти і медицини відбувається повністю за рахунок держави. Натомість дитсадочки, культуру і спорт утримує місцевий бюджет. Раніше в бюджет міста скеровували 75 % податку на доходи фізичних осіб, але цих коштів не вистачало. Наразі у міську казну йде 60 % ПДФО, утім держава взяла на себе медичну і освітню галузі,що суттєво полегшило фінансову ситуацію. Окрім того, в міський бюджет надходить і низка інших податків і зборів, інформує VIP.volyn.ua
Наприклад, якщо торік бюджет розвитку становив 52 мільйони гривень, то сьогодні – 150 мільйонів, а до Нового року очікують ще приблизно 20 мільйонів. «Ви можете сказати, що і долар зріс утричі, але по-любому заробітні плати настільки не виросли, матеріали на стільки не виросли», - зазначив Микола Романюк.
За його словами, окрім освітньої і медичної субвенції міська влада зможе виділити 47 мільйонів гривень на освіту, а можливості фінансування сфери охорони здоров’я збільшилися утричі.
«Тут є певний позитив. Єдине, що треба ще прийняти зміни до законодавчих актів, зміни до Конституції. Самодостатність територіальної громади заставляє більш ефективно використовувати кошти і не ходити з протягнутою рукою», - наголосив градоначальник
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...