• Головна
  • Лучани будуть помилки не тільки виправляти, а й лікувати
11:05, 9 грудня 2011 р.

Лучани будуть помилки не тільки виправляти, а й лікувати

Ніхто не застрахований від помилок у житті, особливо молоді люди, які часто навіть не знають, до кого звернутись за порадою. Саме для підлітків у Луцьку й була відкрита 8 грудня спеціальна клініка.

Розміщується заклад у Луцькій міській дитячій поліклініці, щоправда, має свій окремий вхід. Це зроблено для того, аби молодих людей, які прийшли на обстеження, ніхто не побачив. Головний лікар закладу Оксана Лєщинська розповіла про те, що в реєстратурі їм не обов’язково називати свої імена та прізвища, відвідувачів записують за абревіатурою: перші літери прізвища ім’я та по батькові їхніх мам. Це робиться дл того, аби потім підлітки могли брати свої картки та проходити повторний огляд. Картки зберігаються під замком в недоступному місці.

Також у реєстратурі є інформаційний столик, де лежать буклети про небезпечні захворювання, пам’ятки для закоханих та інше. Існує в клініці й конференц-зал, де в майбутньому лікарі та психологи планують проводити тренінги з різних тематик для підлітків. До слова, лікарі, які працюватимуть у медичній установі, пройшли спеціальні курси по роботі з дітьми. Всього в штаті буде завідувач, психолог, дерматолог, уролог, гінеколог, підлітковий терапевт та педіатр, соціальний працівник та юрист.

Психолог прийматиме молодь цілий день, а решта лікарів – за попереднім записом, щоб молоді люди якомога менше контактували між собою. Окрім того, на кожному кабінеті є й табличка: «Зачекайте, будь ласка», а в холі стоїть «акваріум» з безкоштовними презервативами.

Клініка розрахована для підлітків, але загалом прийматиме молодих людей до 24 років. «Бувають випадки, коли діти приходять і в 12-13 років. Це залежить від того, який спосіб життя вони ведуть», – пояснила Лєщинська. Такі клініки є й в інших областях України. Для прикладу, у Львові їх аж чотири.

Під час відкриття головний лікар згадала й притчу, що в шість років дитина думає, що мама знає все і все розуміє, у дванадцять – мама не все знає і не все розуміє, у шістнадцять років – мама нічого не знає і нічого не розуміє, а в тридцять років каже, що мама була таки права.

Перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук зауважив, що ніхто не застрахований від помилок, а в молодому віці їх легше зробити. Проте не всі діти знають, куди звернутися. Вони не хочуть іти до батьків чи педагогів, а тому саме через клініку їм можна буде надавати допомогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...