Петро Ластівка за мотивами драми Олелька Островського "Гетьман Іван Мазепа"
Історична драма на дві дії.
Режисер-постановник – Петро Ластівка
Сценограф – Сергій Ридванецький
Художник з костюмів – Наталія Ридванецька
Музичне оформлення – Петро Ластівка
Хормейстер – Микола Седлярук
Асистент режисера – Дмитро Мельничук
Помічник режисера – Ольга Шульга
Довгий час історія українського народу була захована за пропагандистськими брошурками радянських часів. Прикро усвідомлювати, що українська історія була так зцензурована у Москві, що тепер нам доводиться шукати правди в глибинних літературних джерелах нашого народу. Великі поети і письменники використовували міф про Мазепу та його походження любовними стежками Польщі та України. Для нас сьогодні важливі приклади служіння своєму народу, могутня інтелектуальна та політична праця Івана Степановича Мазепи, його державницька ідеологія: розбудова церков, шкіл, гімназій, художництв, архітектури, його меценатське подвижництво в ім’я розвитку культури та збереження традицій українського народу, що може служити прикладом для сучасних можновладців України.
Про зраду: не може зрадником бути той, кого зрадили. А саме Петро І виявився зрадником, адже саме він зігнорував Коломацькі статті і знехтував проханням гетьмана Мазепи і обов’язком Сюзерена про оборону кордонів України від шведської армії.
Постать Мазепи, високоосвіченої людини, одного з найбагатших правителів Європи, видатного політика була сплюндрована московським урядом і проклята Православною церквою за наполяганням Петра І. Так завжди буває, коли в своїй хаті чужий господар. Наш народ не звоювали татари, не перемогли поляки, - бо розум нації не знищили. І москалі не переможуть.