Фестиваль пропагує класичну музику у всіх її жанрах та стилях. Головна мета фестивалю - популяризація творчості Ігора Стравінського та вивчення його зв'язків із Україною, а також популяризація кращих зразків світової і української музичної класики.

Музичний фестиваль «Стравінський та Україна» — єдиний фестиваль на теренах Волині, що пропагує класичну музику у всіх її жанрах, стилях і формах. Головною метою фестивалю є пропаганда творчості І.Стравінського та вивчення його зв’язків з Україною, а також популяризація кращих зразків світової і української музичної класики, культурне та естетичне виховання молоді, обмін досвідом роботи між музичними виконавцями, композиторами, музикознавцями.

Особливістю фестивалю є гала-концерт «на природі» 17 червня кожного року в день народження І. Стравінського біля садиби-музею композитора у місті Устилуг, на великому пересувному сценічному комплексі, який з кожним роком збирає все більше слухачів з Волині, України та інших держав.

В концепцію фестивалю входить також якісний аудіо та відеозапис всіх концертів, обов’язковою умовою яких є виконання творів І.Стравінського. З цією метою кожен концерт забезпечується якісним звукотехнічним та світлотехнічним обладнанням. Приорітетом кожного фестивалю є виконання прем’єрних творів І. Стравінського, які до цього часу в Україні не виконувались , або яких до цього часу немає в аудіо записі чи відеозаписі.

Всі фестивальні концерти, що проходять в Устилузі та Луцьку забезпечуються належною рекламою та інформаційною підтримкою у вигляді банерів, плакатів, афіш, буклетів, програмок, що забезпечує хорошу заповнюваність залів та інформованість слухачів.

Фестивальні концерти за участю відомих музичних колективів та виконавців сприяють збереженню, розвитку та пропаганді музичної культури та залученню широких верств населення до надбань світової музичної спадщини.