20 вересня у Палаці культури міста Луцька відбудеться концерт ансамблю пісні і танцю "Горі" з м.Горі (Грузія), що є партнером м. Луцька.

У репертуарі колективу- пісні та танці різних регіонів Грузії, церковні канонічні пісні / гімни.

 

Довідка:

Історія колективу "Горі" розпочинається у 20-х роках ХХ століття. Диригент Сандро Кавсадзе створив перший ансамбль пісні і танцю у східній частині Грузії, щоб пробудити грузинську душу, виховувати молодь на грузинських традиціях.

Ансамбль швидко здобув популярність. У 1935 році колектив очолює Вахтанг Церетелі. У цей час розпочинається активна гастрольна діяльність ансамблю. З колективом працювали багато відомих хормейстерів, хореографів та диригентів, серед яких- Колія Бахтадзе, Яно Багратіоні, Бухуті Дарахвелідзе, Закро Заридзе, Анзор Купрадзе.

У 1977 році керівником ансамблю став Міша Мцуравішвілі. З 1987 року ансамбль працював під назвою "Картлі" та керівництвом Георгія Садзаглишвілі. У 1989 році створено грузинську народну танцювальну групу "Шавлего". Через обставини, що мали місце в Грузії, у 1990-х роках розірвалася робоча ланка ансамблю, але завдяки величезній підтримці шанувальників національного мистецтва у 2005 році в м.Горі створено новий ансамбль - "Ломчабукі".

У вересні 2008 року муніципалітет м.Горі об'єднує два колективи "Шавлего" і "Ломчабукі" в єдиний ансамбль під назвою "Горі". Діяльність колективу дозволила зберегти пісенні та танцювальні традиції, характерні для Картлінського регіону Грузії.