Балет Сухішвілі існує вже понад півстоліття. Завдяки йому грузинський народний танець вийшов на велику сцену, змусивши весь світ говорити про себе. Незважаючи на те що кожен раз в репертуарі ансамблю з'являється щось нове, він як і раніше шанує давні традиції і зберігає свій неповторний стиль. Концерт буде присвячений цьому сміливому танцю справжніх східних чоловіків.

Як з'явився національний балет Грузії

У 1945 році балетмейстери Ілля Сухішвілі та Ніна Рамішвілі вирішили організувати власний ансамбль. До цього часу в Грузії не існувало великого колективу народного танцю, були окремі нечисленні гурти, та й ті не користувалися популярністю за межами країни.

Успіх ансамблю Сухішвілі передбачив найсміливіші очікування його творців. Уже в 1948-му хореографи разом з трупою вирушили на гастролі по СРСР. Потім почалися закордонні поїздки до Румунії, Польщі, Чехословаччини, Франції, Фінляндії, Австрії, Болгарії, Італії і т. д. Їх хотіли бачити всі, для них відкривали двері кращі театри і концерт-холи світу, а публіка радо приймала артистів в будь-якому куточку планети.

Для Іллі та Ніни їх колектив став частиною життя. Вони одружилися і прищепили любов до танців своїм дітям, а діти - онукам. Зараз ансамбль очолюють Іліко і Ніно Молодші.

У 1954-му режисер Тенгіз Абуладзе зняв документальний фільм про великих танцюристів і їх керівників.

Кращий грузинський ансамбль в Україні

100 майстерних танцюристів, 2 500 запаморочливих костюмів, приголомшлива музика, театралізовані постановки та колорит сонячної Грузії - все це вам подарує одне з найпопулярніших балет-шоу світу.

 

Їх називали «восьмим чудом світу», «зачарованим видовищем», «ураганом на сцені», «дорогоцінним фольклорним каменем в класичній оправіІ».

«Сухішвілі» – чарівність Грузії.

Ансамбль складається із 70 танцюристів і власного оркестру. За всю історію колектив побував в більш ніж 200 турне, 9 раз об’їздив 5 континентів, 88 країн, провів біля 9200 концертів. Виступи ансамблю були признані кращим шоу на Бродвеї, в Австралії його називали восьми чудом світу. На самій відповідальній сцені в Ла Скала після концерту завіса піднімалась 14 раз!!! І цим вони побили рекорд Карузо. В Англії під час проведення чемпіонату світу по футболу трупа показала безпрецедентну конкуренцію цьому виду спорту, коли фанатами були заповнені концертні зали. Королева Англії, зачарована виступами особисто вручила золоту медаль Іліко Сухішвілі. В Індії, сцена зроблена під відкритим небом звалилася, і тоді добровільці із числа глядачів до кінця виступу на плечах тримали сцену. Такого плану згадок в історії ансамблю дуже багато.

В Державному ансамблю народного танцю Грузії, як ні в якому другому ансамблі зливаються фольклорність і традиції в духовно втілене мистецтво.
Ні в якому разі не пропустіть їх виступу!!!

Такого ви ще не бачили!!!