Депутати Луцькради посварилися через безхатченків

Власне, обранці луцької громади обговорювали питання про притулок для осіб без постійного місця проживання. Про це йшлося сьогодні під час засідання 27-ої сесії Луцької міської ради, – інформує «Волинська правда».

Думки депутатів розділилися. Одні бачили у центрі реінтеграції спасіння для безхатченків, а інші – загрозу для населення мікрорайону ДПЗ. Центр має розміщуватися в амбулаторії. Депутати-медики побачили проблему у тому, що люди без постійного місця проживання будуть сусідами із хворими людьми, вагітними тощо, незважаючи на те, що для безхатченків буде передбачено окремий вхід. У цьому центрі завдяки благодійному фонду «Переображення» вони зможуть обігрітися, перебути вночі, а дехто зможе й повернутися до нормального житла у відділенні реінтеграції. Їх будуть психологічно готувати для того, щоб відновити свій статус у суспільстві. Зауважимо, що йдеться про частину амбулаторії на Корольова, 3.

Депутат Андрій Козюра із «Нашої України» зауважив, що невже краще, щоб ці люди й далі жили в коробках чи підвалах. Мовляв, невже луцькі депутати ставляться до бездомних тварин краще, ніж до безхатченків. А ось депутат Наталія Бунда – проти такої ідеї. Каже, що цей район – досить самодостатній, там проживає 6-7 тисяч лучан. Мовляв, чи не створить це напругу у районі, адже поруч – школа і садочок.Обранець луцької громади Андрій Калахан зауважив, що завтра на місці бездомних може опинитися кожен. Як то кажуть: «Від тюрми і суми не зарікайся». Калахан додав, що не можна проблему бездомності пускати на манівці. Створення в Луцьку такого центру може стати позитивним прикладом для інших міст.Нагадаємо, що ідея про створення такого притулку була озвучена ще 20 січня 2012 року. А ще раніше, у 2011 році Луцький міський голова Микола Романюк зауважив, що цим людям треба допомогти і повиводити їх із підвалів. Проблема безхатченків у Луцьку тягнеться вже не перший рік. Ще у 2006 році була ідея створити у Гаразджі притулок для людей без постійного місця проживання спільно із Луцьким, Рожищенським та Ківерцівським районами. Проте ідея не була реалізована.У підсумку після тривалого обговорення депутати таки дали добро. 32 депутати віддали свої голоси «за» таке рішення.