Сесії Луцької міськради транслюватимуть наживо через Інтернет

Луцьк представили на конференції про розвиток міст на основі можливостей сучасних електронних технологій. Під час заходу йшлося, що в Луцьку запровадять онлайн-трансляції сесій міськради.

Про це IA ZIK повідомили у ВОГО «Фонд місцевого розвитку».

У Вінниці відбулася конференція за участю міжнародних експертів «Smart city: електронні технології для забезпечення розвитку локальної демократії та сталого міського розвитку». Її організували проект ПРООН «Муніципальна програма врядування та сталого розвитку» у співпраці із Вінницькою міською радою, Асоціацією «Міста електронного врядування України» та КП «Інститут розвитку міст».

Мета заходу – ознайомлення міст із концепцією «розумних міст» (Smart city), узагальнення напрацьованого досвіду, обмін найкращими практиками між містами та стимулювання до пошуку можливостей формування у містах інтегральних підходів до міського розвитку.

Участь у конференції взяв координатор проектів ВОГО «Фонд місцевого розвитку» Борис Карпус. Він поінформував присутніх про заходи із впровадження елементів е-врядування у Луцькій міській раді.

Зокрема, в результаті реалізації проекту «Вдосконалення електронного урядування у виконавчих органах Луцької міської ради» (за підтримки Міжнародного фонду «Відродження») було розроблено нову версію web-сайту Луцької міської ради, впроваджено модуль звернення громадян через web-сайт, проведено модернізацію системи документообігу на основі програми el-Dok (у Луцькій міській раді впроваджена система електронного документообігу за програмою «Еl-Dok System», яка включає повну комп’ютеризацію процесу роботи з документами, внутрішню і зовнішню комунікацію, планування роботи працівників виконавчих органів і контроль за виконанням рішень).

Серед особливостей системи електронного документообігу та управління – запровадження ідентифікації документів за посередництвом штрих-кодів.

Наразі ж реалізовується проект «Впровадження елементів е-врядування в діяльності Луцької міської ради» (за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»). У результаті: створена експертна рада з питань моніторингу та актуалізації сайту міської ради; проведено два засідання громадських експертних клубів і напрацьовано конкретні пропозиції з удосконалення сайту.

Борис Карпус розповів, що невдовзі планується створити можливості для он-лайн трансляції засідань сесій Луцької міської ради та електронного оцінювання роботи посадовців; підвищити участь громади в прийнятті рішень шляхом створення модуля для можливості внесення пропозицій до проектів рішень органу місцевого самоврядування Луцька; надавати адміністративні послуги за допомогою сайту тощо.

Довідка:

Традиційно міста визначають як «Smart city», якщо на місцевому рівні інвестиції в людський та соціальний капітал, а також в традиційні (транспорт) та сучасні (ІТ) інфраструктури комунікацій сприяють сталому економічному розвитку і високому рівню життя при розумному управлінні природними ресурсами та розвитку управління за широкої участі громадян. Ідеологія Smart city виражає прагнення до поєднання сучасних підходів до розвитку міст (забезпечення сталого розвитку, розвиток місцевої демократії, переорієнтацію на розвиток людського та соціального капіталу) на основі можливостей сучасних електронних технологій.

Такий підхід є надзвичайно актуальним для сучасних українських міст, які сьогодні в більшості знаходяться в пошуку нових підходів до вирішення економічних, соціальних, інфраструктурних проблем, забезпечення розвитку місцевого самоврядування і в кінцевому рахунку – до управління міським розвитком в цілому, особливо – в контексті рішень конференції з питань сталого розвитку Ріо+20. При цьому відбувається також активне впровадження органами місцевого самоврядування в своїй діяльності сучасних ІТ технологій. На рівні окремих міст є чимало впроваджених інноваційних практик в різних сферах.