10:00, 14 березня 2012 р.

Гроші є. Беріть!

Мова піде про гроші. Гроші на потреби міста, на проекти ЖКГ. Де їх взяти? Де вони є? Бюджету не вистачає, проектів багато, як розвиватись? У вересні 2010 року пропонував підійти системно до залучення позабюджетних коштів, створити „Центр проектного менеджменту” (ЦПМ), причому не як дотаційне КП, а як проект на самоокупності (механізм описаний: http://www.volynnews.com/blogs/70/444). Не судилося. По коментам: „Мрійник...”. Команду не зібрали. Гроші не залучили. Проїхали.

Як ще взяти кошти на потреби міста? Хороші суми проходять по Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013 (http://www.pl-by-ua.eu/ua). Водночас, думаю, недаремно в назві першою стоїть Польща – вона і забирає основний куш як член ЄС, співучасник проекту, координатор і тд. Поляки взагалі молодці – об’єдналися у професійні проектні групи і „доять” ЄС. Подивіться скільки масштабних інфраструктурних проектів у Польщі за останні 4 роки створено за кошти ЄС –якщо взяти тільки дороги, то це вже величезні суми із спільного Європейського бюджету. Тут ми нерівноправні партнери, нажаль. Таблички „зроблено у співфінансуванні з ЄС” у нас і з біноклем важко знайти.

Ще варіанти? Де взагалі у світі є кошти в період світової економічної кризи? Думаю, мабуть там де світ зберігає кошти – Швейцарія і там, де світ купує енергоносії – Саудівська Аравія. Пошукаємо! Точно! Є!

Зазвичай у нас чомусь прийнято про таке говорити пошепки, тільки вузькому колу людей. В Європі – навпаки – знайшов як місту допомогти і кричиш, щоб всі сусіди позбігалися і теж отримали частинку, бо коли і тобі добре, і вони багатші, то формується середній клас, працює командне мислення. Так ось. Місто наше і область потребують фінансових вливань на аеропорт, наприклад, сміттєпереробний завод,  можливо, на реконструкцію\модернізацію заводів, наприклад, Ковельсільмаш, на школу у Смідині і ще дуже багато чого. Гроші на це готові дати інвестфонди з Швейцарії і Саудівської Аравії. З їх представниками у Києві я попередньо обговорював загальні принципи отримання коштів на подібні проекти. Фонди пропонують загалом такі умови:

- позика до 10 млн.дол. на інвестпроект (реконструкція завода, добудова житлового комплексу, та ін..) за умовами 5-9% (фінансує інвестфонд з Швейцарії);

- позика від 10 млн.дол. на інвестпроект за умовами 4-8% (фінансує інвестфонд з Саудівської Аравії).

Українські банки таких позик, наскільки я знаю, не надають. Пропозиція може бути використана на проекти міської влади, а також для приватного бізнесу. Пріоритет – будівництво житлових і торгово-розважальних комплексів, модернізація заводів.

Крім цього для міста Луцьк від крупної міжнародної компанії є пропозиція встановити сучасні енергоощадливі системи опалення за кошти грантів (тобто, для комунальних і державних підприємств, наприклад шкіл, є можливість за рахунок іноземних фондів допомоги безкоштовно модернізувати опалення). Цю систему вже використовують (обладнання закуплено і встановлено за кошти „зелених інвестицій”) у Запорізькій і Донецькій області. Це може бути корисно школам, ДКП „Луцьктепло” (модернізація теплових пунктів, котлів та ін..), КП „Луцькводоканал” та ін..

Крім цього людей, яких цікавлять подібні питання, запрошую відвідати Перший Київський інвестиційний форум (http://feg.org.ua/ua/cms/events/investforum), який відбудеться 29 березня 2012р. у готелі «Intercontinental». Попередньо мою кандидатуру погодили для участі у форумі, тому зустрінемося на ньому і пошукаємо разом ще можливості для фінансування розвитку нашого краю!   

ого зацікавила інформація і для тих хто хоче не спамити коментами, а робити місту добру справу – готовий відповісти на питання, вислати умови отримання позик, посприяти погодженню участі у Інвестфорумі, а також вислати інфо як зробити за кошти ЄС модернізацію теплопостачання у школах і у теплопунктах. Далі буде!

П.С. Ще є пропозиції по оптовій торгівлі з Китаєм, але то вже зовсім інша історія.
Мої контактні данні: 066-5659259, E-mail: [email protected], Skype: osa.post

П.П.С. На все це мене наштовхнув малюночок, який я побачив у найбільшому агентстві нерухомості України:

Гроші є. Беріть!, фото-1
Гроші є. Беріть!, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...