• Головна
  • Настрій Різдва: 6 фільмів для домашнього перегляду
БЛОГ
20:31, 25 грудня 2017 р.

Настрій Різдва: 6 фільмів для домашнього перегляду

БЛОГ
Настрій Різдва: 6 фільмів для домашнього перегляду

Ритуали – це незамінний острівець стабільності й безпеки у бурхливому й мінливому житті. Наприкінці року такими ритуалами можуть стати спільні читання зимових книжок чи перегляд улюблених різдвяних фільмів. Напередодні зимових свят, серед метушні й купи справ, так складно і так важливо урвати трохи часу для себе й близьких.

Оскільки задоволення має тривати якомога довше, пропонуємо добірку екранізацій, які по вінця переповнені духом зимових свят, - пише Анастасія Єфремова у блозі на сайті видавництва Старого Лева.

1. «Чарлі і шоколадна фабрика» (2005)

christmas-movie-1.jpg

christmas-movie-1.jpg

Це фільм про 11-річного Чарлі Бакета з дуже бідної родини та його пригоди на шоколадній фабриці Віллі Вонки – найкращого виробника і винахідника шоколадних цукерок. Чарлі та його дідусь долею випадку потрапили до п’ятірки щасливців з усього світу, яким вперше за 10 років дивакуватий і геніальний Віллі Вонка дозволив завітати на шоколадну фабрику.

«Пан Віллі Вонка вміє виготовляти зефір, що має смак фіалок, і чудові карамельки, які, поки їх смокчеш, кожні десять секунд міняють колір, і малесенькі пір'їсті льодянички, які смачненько тануть, щойно торкнешся до них губами. Він може зробити жуйку, яка ніколи не втрачає смаку, і цукеркові кульки, які можна роздути до неймовірних розмірів, а тоді проштрикнути шпилькою і проковтнути…»

2. «101 далматинець» (1996)

christmas-movie-2.jpg

christmas-movie-2.jpg

Для більшості історія про 101 далматинця – це передусім екранна версія. І мій фаворит саме художній фільм від студії Дісней. Адже тут така ніжна й тендітна Аніта, трохи дивакутий добряк Роджер, діловита няня, красені-далматинці, такі божевільні викрадачі Джаспер і Хоас, а ще неперевершена Круелла де Віль. Події фільму, як і книжки, розгортаються напередодні Різдва, коли Круелла намріяла собі в подарунок шубу з хутра цуценят далматинців. Але Понґо й Леді не залишать у біді цуценят – і не лише своїх.

«101 далматинець» – дуже добра й дотепна історія для спокійного вечора перед розпаленим каміном (який так часто згадується в книзі). І не біда, якщо каміна у вас немає – ця історія зігріває не згірше й огортає справжнім духом Різдва, коли так легко повірити, що можливо все. Однак готуйтеся, що після перегляду фільму неодмінно виникнуть два нестримні бажання – завести далматинця й прочитати книжку «101 далматинець» Доді Сміт.

3. «Різдвяна пісня» (1999)

christmas-movie-3.jpg

christmas-movie-3.jpg

Важко уявити різдвяні читання та кіноперегляди без класичної різдвяної повісті «батька» цього жанру – так-так, я про «Різдвяну історію» Чарльза Діккенса. Однак її «класичність» ніколи не перешкоджала появі різноманітних екранних адаптацій – від мультиків до фільмів, у героях яких часом одразу і не впізнаєш діккенсового лихваря Ебенезера Скруджа. Перша екранізація з’явилася ще у 1901 році – і відтоді ця історія не сходить ані з екранів, ані з книжкових вітрин напередодні Різдва. Ось тут уже розповідала про одну зі сучасних кіноадаптацій – «Нову різдвяну казку», де в образі Скруджа – медіамагнат Френк Крос.

Цьогоріч мою увагу привернула екранізація 1999 року, головну роль у якій зіграв один із найвідоміших британських акторів – Патрік Стюарт (професор Ікс із серії фільмів «Люди Ікс»). Це класична екранізація повісті Діккенса, якій чи не найкраще вдалося передати атмосферу книжки й діккенсову «філософію Різдва». І не в останню чергу завдяки такій майстерній грі Стюарта. Це той випадок, коли харизматичний актор перетягує на себе чи не всю увагу, і цілком заслужено. Якщо ви хочете на кілька годин перенестися в англійське Різдво XIX століття – це саме те, що треба.

4. «Щоденник Бріджит Джонс» (2001)

christmas-movie-4.jpg

christmas-movie-4.jpg

Візьму на себе таку відповідальність і скажу, що часом кожна жінка впадає в стан, який інакше як «синдром Бріджит Джонс» не назвеш. Оці всі спроби почати життя з нового року чи з понеділка, новорічні обіцянки й плани, які так і не доходять руки втілити, десятки спроб звільнитися від шкідливих звичок, схуднути, перестати тринькати гроші й «киснути через відсутність хлопця» – хіба це лише про Бріджит? Будьмо чесні.

1 січня самотня й зациклена на спробах схуднути Бріджит Джонс заводить щоденник і складає список новорічних обіцянок. Але все, як завжди, йде не за планом. Бріджит працює в лондонському видавництві, вільні вечори гучно проводить із друзями, споживаючи чимало алкоголю й викурюючи тонну сигарет. Однак час від часу все це їй набридає, а душа бажає змін. Окрім цифри на вагах, вона перейнята спробами знайти кохання. Адже коли тобі трохи за 30-ть, бути самотньою не так просто.

На початку здається, що це типова американська комедія з тупими (вибачте) жартами й надуманими проблемами в дусі посередніх жіночих романів. Однак усе постає зовсім в іншому світлі, коли починаєш вловлювати місцями пряму, місцями завуальовану пародію на класику світової літератури – «Гордість і упередження» Джейн Остін. І тоді «Щоденник Бріджит Джонс» розкривається і перед читачем, і перед глядачем як довершена і дуже іронічна адаптація класичного англійського роману з усіма його сюжетними штампами, дотепно перенесеними на сучасні реалії. У Бріджит є чого повчитися. Як мінімум, що навіть найнеприємніші й ніякові ситуації найкраще сприймати з долею самоіронії. І що знаходиш тоді, коли перестаєш шукати.

5. «Пінгвіни містера Поппера»

christmas-movie-5.jpg

christmas-movie-5.jpg

Фільм, знятий за мотивами однойменного роману Річарда і Флоренс Етвотерів, саме те для тих, хто знудився від щорічного переглядання «Різдвяної історії» і «Сам удома». І якщо придивитися, то всі зимові історії насправді про одне – про дорослих, які за турботами забувають, що найдорожчий подарунок для їхніх дітей – увага і спільно проведений час, і про родину як найбільший капітал.

Том Поппер – успішний бізнесмен, розлучений батько двох дітей, який постійно у гонитві за вигідними угодами. Але найцікавіше, що він – син експедитора Тома Поппера-старшого (якого, на жаль, майже ніколи не було вдома, поряд з маленьким Томом). Саме тому у спадок герою дістається не якась там нерухомість – а шість пінгвінів! І як завжди це буває, від ненависті до любові – один крок. Пінгвіни, заради яких Том перетворює квартиру на Північний полюс, стають чимось на кшталт того, чим були для Скруджа Духи Різдва. Ця дуже дотепна історія в дусі найкращих американських родинних комедій змушує замислитися над тим, що справжнє життя проходить повз, поки ми сидимо в офісах та робимо розумний вигляд. Життя надто швидкоплинне, щоб розмінюватися на дрібниці. А ще цей фільм варто подивитися хоча б заради танця Джима Керрі з пінгвінами.

6. «Шерлок» (BBC)

christmas-movie-6.jpg

christmas-movie-6.jpg

Маю два виправдання, як до переліку кіноекранізацій потрапив серіал. По-перше, починаючи з 2-го сезону, творці «Шерлока» від BBC One тішили шанувальників новими серіями саме у перший день нового року. Так у нас із сестрою склалася традиція переглядати всі сезони під час новорічних свят – гарний релакс після виснажливого навчального року. Головне зручно влаштуватися на ліжку, прихопити кота і щось смачненьке. А по-друге, кожна серія за тривалістю та кількістю сюжетних поворотів ще дасть фору повнометражному фільму. Виправдалася, а тепер до суті.

Якщо ви ще не дивилися сучасну версію про найвідомішого детектива всіх часів і маєте якісь упередження щодо серіалу від BBC, Бенедикта Камбербетча, наприклад, чи щодо того, як перекрутили оригінальні сюжети сера Артура Конан Дойла, запевняю, ви втратили чимало годин насолоди від концентрованого британського гумору, харизми головних акторів і шалених головоломок. А ще після серіалу виникає нестримне бажання перечитати оповідання про пригоди літературних Шерлока Голмса і Доктора Ватсона. І тоді виявиться, що не такий і легковажний цей серіал щодо літературного спадку Конан Дойла, а кожна серія приховує у собі чимало відсилок до оригіналу.

До того ж принаймні в одній з трьох серій кожного сезону події розгортаються під час різдвяних свят. Не втрачайте нагоди подивитися на британців у милих різдвяних светрах.

Якщо ж ви маєте намір у ці святкові вечори сходити у кіно - шукайте афішу Луцька на нашому сайті та оберіть найцікавіше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Різдво #фільми
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...