• Головна
  • Ринок нерухомості-2018: ціни знижуватимуть, але повільно
10:00, 31 грудня 2017 р.

Ринок нерухомості-2018: ціни знижуватимуть, але повільно

Ринок нерухомості-2018: ціни знижуватимуть, але повільно

Питання покупки житла в Україні є актуальним, незважаючи на економічну нестабільність, війну на сході України та інші внутрішні та зовнішні чинники.

Попит на житло як і раніше стабільний в обласних центрах та Києві, - пише etcetera.media.

ФАКТ. Через тривалу кризу попит на покупку житла в Україні невеликий, але досить стабільний. Експерти пояснюють відсутність високого попиту невеликими фінансовими заощадженнями і відсутністю доступної іпотеки. Задивлятися на ринок нерухомості в 2017 році могли собі дозволити тільки близько 3% населення України.

БОРОТЬБА ЗА КЛІЄНТА. Останнім часом помічено активізацію будівництва нових житлових будинків. Забудовники активно освоюють передмістя, а також вкладають кошти в будівництво доступного житла. Деякі забудовники надають покупцям розстрочки від 2 до 10 років. Втім, не всім забудовникам вдається переконати покупця укласти угоду. Негативний досвід зі скандальними забудовами залишив свій відбиток. Українці відкладають покупку, боячись залишитися і без грошей, і без житла. Тому, наприклад, в березні 2017 року на одного покупця припадало близько 10 пропозицій забудовників.

ВТОРИННИЙ РИНОК конкурує з новобудовами завдяки меншій вартості житла, але викликає сумніви у покупців з-за властивих йому побутових проблем. Велика частина житлового фонду України потребує ремонту або реконструкції, адже для кожного типу житла є свої терміни експлуатації, ремонту і зносу.

За стандартами, затвердженими ще в СРСР, бетонні та залізобетонні фундаменти служать не більше 150 років за умови регулярного проведення капітальних ремонтів, якими можуть похвалитися тільки деякі будинки. Наприклад, панельні “хрущовки”, якими масово забудовувалася Україна в 1955-1970 роках, служать близько 50 років.

Цегляні п’ятиповерхівки, що зводилися в той же час, можуть простояти до 2055-2070 року. До цього ж часу «вистоять» і сучасні цегляні монолітні панельні будинки, блокові багатоповерхівки, побудовані в 1980-х роках. Таким чином, кількість аварійного житла в Україні зростає, а покупці не поспішають купувати квартири в таких будинках.

ЦІНОВА ПОЛІТИКА. Через невеликий попит цінова політика для українців стає все більш лояльною. Довгий час знижується вартість житла. Така тенденція присутня у всіх регіонах. У великих містах також фіксується падіння цін. За прогнозами експертів, українці в великих містах і далі будуть віддавати перевагу новобудовам, а невеликий попит продовжить впливати на вартість нерухомості.

ПРОГНОЗИ. За прогнозами експертів в сфері нерухомості, в 2018-2019 роках ціни на житло в Україні продовжать падати, однак темпи падіння будуть досить повільними. Надлишок пропозиції і недолік попиту буде спостерігатися на ринку нерухомості і надалі. Позитивно вплинути на попит може лише зміна ситуації з іпотечними кредитами. На даний момент ставки кредитів на іпотеку невигідні. Якщо ставка знизиться, то це може дати поштовх ринку і попит збільшиться за рахунок кредитних грошей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Держбудконтроль #забудовники #ринокнерухомості
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...