• Головна
  • "Дисбактеріоз лікувати не варто", - міністерка про міфічний діагноз
10:27, 11 квітня 2018 р.

"Дисбактеріоз лікувати не варто", - міністерка про міфічний діагноз

"Дисбактеріоз лікувати не варто", - міністерка про міфічний діагноз

Виконувачка обов'язків міністра здоров'я Уляна Супрун зазначила, що в міжнародній медицині не існує діагнозу "дисбактеріоз". Доказова медицина не знає діагнозу “дисбактеріоз”.

Чому не варто лікувати саме "дисбактеріоз" та що робити далі пояснила чиновниця на своїй сторінці у Фейсбук.

Пацієнту, який має проблеми з травленням: болі в животі, здуття, закрепи або діарею, зазвичай направляють здавати аналіз на "дисбактеріоз". Коли аналіз показує, що хороших бактерій менше, аніж поганих - роблять висновок, що пацієнт хворіє та його потрібно лікувати.

Зазвичай пацієнт, котрого направляють здавати аналіз на "дисбактеріоз", має проблеми з травленням: болі в животі, здуття, закрепи або діарею. Ще частіше - це маленька дитина, батьків якої непокоїть, наприклад, висипання або інші речі, які на думку самих мам, тат та лікарів можуть бути пов’язані з травленням.

Однак в організмі людини є дуже багато різних видів мікроорганізмів - це і бактерії, і віруси, і гриби, які живуть і взаємодіють у різних частинах організму та виконують багато корисних функцій.

"Порівняно нещодавно сучасна медична наука почала досліджувати мікрофлору організму людини та вивчати випадки, коли ж баланс мікроорганізмів може порушуватися і викликати захворювання. Це явище сучасні вчені також називають "дисбактеріоз" або ж “дисбіоз”, проте розуміють під ним зовсім не той “дисбактеріоз”, який може часто зустрічатися в українських лікарнях", - повідомляє Уляна Супрун.

Незважаючи на високотехнологічні дослідження і досі не відомо, який же показник кількості та видів бактерій в організмі можна назвати нормою, а який дисбіозом.

"В кожному організмі існує власне, оптимальне співвідношення “мікромешканців”. А їхня якісний і кількісний склад є унікальним для кожної людини і змінюються в залежності від віку, місця та способу життя, перебігу захворювання та інших чинників. Тому світова наука не використовує діагноз "дисбактеріоз" та не має загальноприйнятих способів його лікування. Вчені знаходяться на етапі активного дослідження наших мікробів, їх взаємодії (мікробіому) і говорити про конкретні напрацювання, які можна широко застосовувати в звичайній клінічній практиці - зарано", - узагальнила міністерка.

Насправді аналіз на "дисбактеріоз" показує лише десятки із можливої тисячі мікроорганізмів та просто не демонструє реальної картини. Ба більше, якщо ви підете в різні лабораторії та здасте декілька таких аналізів в один день - всі вони покажуть різні результати.

"Насправді ж, симптоми, які ховаються під "дисбактеріозом" можуть говорити про великий спектр хвороб, які потрібно досліджувати в кожному конкретному випадку. Це може бути синдром подразненого кишківника, коліку у новонароджених, лактазна недостатність, певна кишкова інфекція або ж взагалі може бути нормою для організму, яку не потрібно нічим лікувати або ж змінити харчові звички. Кожен випадок потребує специфічного підходу та лікування", - підсумувала чиновниця.

Додамо, що світова медицина постійно рухається вперед і розвивається. Але це не заважає деяким лікарям в Україні продовжувати ставити діагнози, яких не існує в світовій практиці.

Нагадаємо, що медичні міфи можуть неабияк зашкодити здоров'ю. Варто знати, що не будь-яку проблему зі здоров'ям можна вирішити ліками, антибіотики не всесильні, а "капання" не вирішить хронічних проблем.

Водночас Міністерство охорони здоров'я нагадує про прості речі, які захищають від хвороб і подовжують життя.

Світлина від Уляна Супрун.

Світлина від Уляна Супрун.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Де ви проводите свою літню відпустку?
проголосувало 86 відвідувачів
на Світязі
46,5%
їду за кордон
37,2%
подорожую країною
14,0%
залишаюся вдома
1,2%
у мене немає літньої відпустки
1,2%
#діагноз #дисбактеріоз #лікування #медицина #доказова #міжнародна #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...