• Головна
  • Які безкоштовні ліки доступні в стаціонарі лікарень Луцька?
19:53, 25 червня 2018 р.

Які безкоштовні ліки доступні в стаціонарі лікарень Луцька?

Які безкоштовні ліки доступні в стаціонарі лікарень Луцька?

З 1 січня 2018 року в Україні запровадили Національний перелік основних лікарських засобів. Це короткий перелік препаратів, які лікують найбільш поширені в Україні хвороби.

Ліки з Нацпереліку мають надаватися пацієнтам безкоштовно під час лікування у стаціонарі. Щороку список ліків у Нацпереліку переглядатимуть, - пише INSIDER.

Втім, станом на кінець червня система в повній мірі поки не запрацювала. Закупки почалися пізніше 1 січня: гроші виділили тільки на 2-3 місяць бюджетного року. Також в регіонах ще не повністю вивчили, як це працює. В різних регіонах Нацперелік сприйняли по-різному, кажуть експерти.

Тим часом сам Нацперелік вже викликав чимало дискусій. Фармбізнес цікавиться, чому до списку увійшли ті, а не інші препарати. Пацієнтів із рідкісними діагнозами непокоїть, що Нацперелік може блокувати поставки дороговартісних, але життєво необхідних ліків в регіони. Схожі думки звучать і щодо закупок ліків проти вірусного гепатиту С.

"Тепер державі лишилося проконтролювати, щоб ці ліки дійшли до людей. Щоб пацієнта не посилали із величезним списком в аптеку. У МОЗ розробили програмний продукт, який дозволить контролювати ці процеси. Людина може сама перевірити, чи є у переліку певні ліки, і має вимагати їх у лікарні. Якщо їй відмовили, то є механізм оскарження", - коментує Дмитро Алешко, партнер ЮФ "Правовий Альянс".

Мова йде про новий модуль безкоштовного мобільного додатку “Ліки Контроль”, де можна перевірити наявність призначених лікарем препаратів у Нацпереліку. Також є сайт, де можна дізнатись, чи є певні ліки у вашій лікарні.

"Якщо сьогодні перелік викликає немало питань, то я впевнений, що скоро самі пацієнти стануть на його захист. Бо буквально місяць-два, і будуть суттєві зміни у забезпеченні ліками пацієнтів у стаціонарах. Це відчують на практиці", - пояснив він.

Введення Нацпереліку обмежує регіони в закупках ефективних ліків, в тому числі – у доступі до ефективних препаратів для лікування вірусного гепатиту С, вважає Ольга Голубовська, професор, завідувач кафедрою інфекційних хвороб медичного університету імені Богомольця.

"По-перше, Нацперелік обмежує доступ до ліків. І на фоні оголошеної децентралізації взагалі це виглядає дуже дивно. Тепер, виявляється, із центру будуть диктувати регіонам, яку діагностику чи які препарати використовувати. Це пряме зловживання і маніпуляція! По-друге, у робочій групі по створенню Нацпереліку немає жодного клініциста, одні лише фармакологи. По-третє, в усіх країнах за основу в таких списках ліків беруть рекомендації ВООЗ. А наш список брали невідомо звідки", - каже Ольга Анатоліївна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #доступні #безкоштовно #стаціонар #програма #сайт #Луцьк #Україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...