• Головна
  • Що відомо про підпали авто в Луцьку?
18:53, 20 жовтня 2018 р.

Що відомо про підпали авто в Луцьку?

Що відомо про підпали авто в Луцьку?

На Волині після Євромайдану палили автомобілі відомих бізнесменів, політиків, впливових осіб краю. Після деяких інцидентів вже минуло чотири роки, а палії досі не знайдені і не притягнуті до відповідальності.

Чому так трапилося, з'ясовував Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

За інформацією з поліції, з 2014-го року до сьогодні розпочато розслідування у 69 кримінальних провадженнях щодо підпалів автомобілів.

У 2014 році поліція відкрила 14 таких справ, в 2015 – 8, 2016 – 16, 2017 – 23, 2018 – 8. Із 69-ти справ 28 закрито за відсутністю складу злочину.

Що відомо про підпали авто в Луцьку?, фото-1

До суду за цей час з обвинувальним актом направлено лише дві справи. Та в судовому реєстрі відсутня інформація щодо вироків, ухвал чи рішень по них.

Один з найбільш резонансних підпалів у 2018 році стосувався дочки волинського судді.

В 2018 році невідомі уже встигли спалити авто дочці  заступника голови Волинського окружного суду Віктора Мачульського.

Машина загорілася на подвір'ї суддівської сім'ї в селі Зміїнець під Луцьком.

Отримати коментар в дочки судді, на жаль, не вдалося.

За ці роки також горіли автівки в дружини бізнесмена Володимира Пащенка, депутатів Луцькради Сергія Були та Валерія Бондарука, екс-депутата міськради Володимира Никитюка та ін.

Чому так трапилося, що винуватці підпалів не знайдені досі, ми розпитали в поліції.

Що відомо про підпали авто в Луцьку?, фото-2

ЗЛОЧИНИ ПРО ПІДПАЛИ ВАЖКО РОЗСЛІДУЮТЬСЯ, – ПОЛІЦІЯ

Старший слідчий організаційно-методичного відділу слідчого управління ГУНП України у Волинській області Олександр Патіюк розповів, що такі злочини розслідуються складніше і мають свою специфіку:

Терміну давності в цих видах злочинів немає. Вони будуть розслідуватися. Наразі чинний КПК не передбачає закриття справ, але з листопада 2018 року вступлять в силу зміни, і злочини будуть розслідуватися у менший термін. Злочини не є простими, явними, як крадіжка чи грабіж. Дуже багато часу та енергії витрачається на розслідування саме цих кримінальних правопорушень. Починаючи з огляду місця події, тобто не виключаються факти знищення певних речових доказів під час проведення гасіння пожеж, після цього залучаємо багато експертів. В нас в управлінні створена така слідчо-оперативна група, куди включені працівники ДСНС, експертної служби, вибухотехнічного відділу управління і зокрема працівники слідчого апарату.

Під час розслідування таких злочинів дуже важливо визначити суму збитків.

Чинний КПК передбачає внесення таких справ до ЄРДР за статтею 194 ( ч.1 – умисне, знищення або пошкодження майна, ч. 2 – умисне знищення або пошкодження майна шляхом підпалу передбачає обов’язкову дію і наслідок). В даному випадку для нас суттєвим є визначення суми збитків. Плюс інші статті КПК передбачають внесення, кваліфікацію злочинів за підпали.

Олександр Патіюк каже, що говорити про зростання кількості таких злочинів або ж списувати це на одну організовану злочинну групу, зарано.  Рано говорити, що діє якась одна злочинна організована група.

Я хочу, щоби ви розуміли, що це складні кримінальні правопорушення. Під час них застосовується близько п`яти доволі складних експертиз – технічна, нафтопродуктів, судово-медична та ін. А це все час, – резюмував Патіюк.

Отже, за цей час було відкрито багато справ щодо підпалів автомобілів. Дехто з постраждалих знає імена замовників та виконавців підпалів, однак поліція їх вину не довела та їх не притягнули до відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#авто #підпал #розслідування #справи #кримінал #Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...